FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. SK FLORBAL BENEŠOV    4:5pn  ( 2:1 , 0:0 , 2:3 )
Branky Náchoda: 2x Bureš, Světlík, Verner

Počet diváků: 32
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický
Hráč utkání Benešova: Miloš Vojtíšek

Stav série 0:1

Utkání, které vypadalo jasně pod kontrolou, se v závěru zvrtlo. Náchodští měli velice povedený vstup do zápasu, který už ve čtvrté minutě přetavil v úvodní branku Jan Světlík, a když o šest minut později využil po třech sekundách přesilovou hru Vojtěch Bureš, bylo to již 2:0. Hosty vrátil do hry Miloš Vojtíšek, který vzal v patnácté minutě zápasu odpovědnost na sebe a střelou do šibenice snížil na rozdíl jedné branky.

Druhá část byla úplně jiná. Náchod se nemohl dostat ke své hře a byli to hosté, kdo si vytvářel gólové příležitosti. Ty však zůstaly nevyužity a tak se ve druhé třetině stav utkání nezměnil.

Povedený začátek třetí části měl Náchod nasměrovat k prvnímu bodu v sérii. David Cejnar předložil Vojtěchu Burešovi a ten skóroval již po patnácti sekundách hry. Náchodští pak drželi balónek a když v 51. minutě dorazil Rostislav Verner střelu Marka Svobody odraženou od zadního mantinelu, zdálo se, že Rytířům nebude nic stát v cestě. Benešov se však nevzdává, což potvrdil i v předchozích dvou zápasech základní části. Nejprve v 55. minutě snížil na rozdíl dvou branek střelou z úhlu Petr Tůma a v závěrečných sekundách přišel tlak při hře bez brankáře, ze kterého resultovaly dvě branky - snížení na 4:3 24 sekund před koncem a vyrovnání pouhé čtyři sekundy před závěrečnou sirénou.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém však moc šancí k vidění nebylo, neboť ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Nájezdová loterie pak vyšla lépe hostům, kteří byli úspěšní hned ve čtyřech z pěti pokusů a připsali si tak první bod v sérii.