Jedenadvacetiletý kanonýr Matěj Mikšovský se v předchozích třech soutěžních ročnících stal nejlepším střelcem hradeckého Áčka. Nyní nadešel ten správný čas posunout se zase o krok dál a prokázat své schopnosti také ve vyšší soutěži. Matěj začínal s florbalem v Trutnově a po krátké štaci v Předměřicích zamířil do Hradce Králové. Ihned si získal pevné místo v sestavě divizního Áčka, kde v 98 soutěžních zápasech zaznamenal 121 branek. Pevně věříme, že na tato čísla naváže také v Náchodě a zařadí se mezi lídry elitního týmu.

"Na příští sezónu v Náchodě jsem opravdu zvědavý, bude to nová zkušenost a po předešlých zrušených sezónách kvůli covidu se moc těším. Je to pro mě nová motivace. Cítil jsem, že potřebuju nějakou změnu a impuls k tomu se zlepšovat, navíc se mnou jde můj skvělý kamarád z Trutnova a spoluhráč z Hradce, což ulehčí i naše dojíždění. Společně jsme se o tom hodně bavili a řekli jsme si, že je správný čas na změnu a že do toho chceme jít společně. Opravdu se těším na spolupráci s kluky z týmu a s Náchodem celkově"
, říká po přestupu do nového angažmá Matěj Mikšovský.

O dvaadvacetiletého Dalibora Vláška stál trenér Tomáš Třešňák již před šesti lety, kdy působil náchodský juniorský tým v extralize. Talentovaný hráč Trutnova však tehdy zvolil jinou cestu a stejně jako Matěj Mikšovský zamířil přes Předměřice do Hradce Králové. I on se zde rychle prosadil do hradeckého Áčka, za které stihl odehrát ještě o dva soutěžní zápasy více. Nyní jej už angažmá v Náchodě neminulo a my se můžeme těšit, co nám na hřišti předvede.

Dalibor Vlášek se k přestupu do Náchoda vyjádřil pro klub takto: "Zdravím všechny příznivce náchodského florbalu. Přestup do Náchoda je v mé kariéře důležitý a velice zajímavý, jelikož v Hradci se nepovedlo naplnit vysněné cíle, tak jsme s mým skvělým kamarádem a dlouholetým spoluhráčem začali uvažovat o nějaké změně. Náchod patří k top třem klubům v regionu s jasnou vizí a cílem, a proto jsme se rozhodli vybrat si pro nové působení právě Náchod. Doufám, že se mi podaří zapracovat do týmu, společně dosáhneme na vytyčené cíle a budeme lepší a lepší. Děkuji vedení za příležitost a s fanoušky se uvidíme v hale."

"Přivedli jsme hráče, které jsme delší dobu sledovali a veříme, že se nám je podaří zapracovat jako základní stavební kameny našeho A-mužstva", říká k příchodu dvojice nových tváří jeden z náchodských trenérů Jakub Hauschke. Sportovní manažer Tomáš Třešňák dodává: "Jsem moc rád, že se nám podařilo přivést jedny z nejlepších hráčů, které náš region nabízel. Oba jsou pro nás velkými posilami a zároveň skrývají ještě velký potenciál. Věřím, že se oba stanou pevnou součástí naší organizace a pomůžou nám na naplňování společných cílů."


My se už těšíme, až Matěje a Dáju uvidíme na hřišti! Ať se Vám v Náchodě daří!