Nábor

Nábor hráčů a hráček od tří let probíhá celoročně. Po předchozí domluvě se můžeš dostavit na kterýkoliv trénink. A co si vzít s sebou? Stačí obuv do haly a sportovní oblečení. První týden si můžeš tréninky vyzkoušet zdarma a florbalové vybavení Ti pro začátek zapůjčíme. Pokud máš zájem hrát nebo chceš vědět víc, kontaktuj Sportovního ředitele Tomáše Třešňáka.

Kontakt

Pozice Jméno Telefon E-mail
Sportovní ředitel
Tomáš Třešňák
+420 606 709 215
tomas.tresnak@florbalnachod.cz

Co by tě mohlo zajímat?

Koho hledáme?

Hledáme kluky a holky od tří do 99 let, kterým se líbí florbal. Přijďte mezi nás!

Co musím udělat, abych mohl hrát florbal?

Kontaktuj sportovního ředitele Tomáše Třešňáka, který Tě nasměruje na trénink Tvé kategorie. A pak už stačí jen přijít na trénink. Nábor probíhá zapojením do tréninkového procesu. Není však třeba se ničeho bát - co neumíš, to Tě naučíme. 

Kdy a kde trénujeme?

Harmonogram tréninků nalezneš na našich webových stránkách v záložce TRÉNINKY. A pokud nevíš, kde se jednotlivá sportoviště nachází, podívej se na naše webové stránky do záložky SPORTOVNÍ HALY. Před prvním tréninkem však raději kontaktuj sportovního ředitele Tomáše Třešňáka - v harmonogramu tréninků totiž čas od času dochází k operativním změnám. Ten zároveň upozorní Tvého trenéra, že mu na trénink přijde nová tvář.

Až budeš naším členem, budeš to mít jednodušší. Naši členové a jejich rodiče totiž využívají interní komunikační kanál ČLENSKOU SEKCI, kde mají k dispozici mimo jiné interaktivní kalendář, díky kterému nezapomenou na žádný trénink, zápas či jinou důležitou akci. 

Co si mám vzít s sebou na trénink?

Vezmi si obuv do haly, sportovní oblečení a pití. Pokud máš doma i florbalku, tak si ji můžeš vzít. Pokud nemáš, tak Ti florbalové vybavení pro začátek zapůjčíme. 

Jak vybrat správnou florbalku?

Nákup florbalového vybavení raději konzultuj se svým trenérem, který Ti rád pomůže. Nesprávná velikost nebo typ florbalky by Tě totiž mohly limitovat v rozvoji Tvých florbalových dovedností. To samé platí o vybavení pro brankáře. 

Našim hráčům zároveň nabízíme slevy na florbalové vybavení klubového partnera FAT PIPE, brankářům slevy na florbalové vybavení klubového partnera BLINDSAVE. Zároveň upozorňujeme, že v družstvech Juniorů A (U19), Mužů A a Mužů B jsou hráči s vybavením této značky povinni hrát a trénovat. 

Kolik florbal v Náchodě stojí?

Výše ročních členských příspěvků náchodských týmu se pohybuje v rozmezí 2000 Kč - 7000 Kč v závislosti na věkové kategorii. Informace k členským příspěvkům jsou k dispozici na našich webových stránkách v záložce PŘÍSPĚVKY. Našim členům nabízíme také spoustu benefitů a slevy na vybavení klubových partnerů FAT PIPE, BLINDSAVE a MIZUNO.

Jak často trénujeme? A musím chodit na všechny tréninky?

Náchodská družstva trénují obvykle třikrát týdně. K tomu budou mít naši hráči od září možnost účastnit se individuálních tréninků a v některých případech i tréninků jiné kategorie. O sport tak rozhodně nebudeš mít nouzi. 

A je potřeba chodit na všechny tréninky? Není a pokud budeš chtít navštěvovat jen některé tréninky, trenéři Ti vyhoví. Ve sportu však platí, že čím vyšší máš ambice, tím více bys měl trénovat. Sportovní hvězdy, které sleduješ v televizi, nebyly vždy těmi nejnadanějšími, ale určitě byly těmi nejpoctivějšími. Sníš-li i o tom, že jednou budeš nastupovat za náchodský A-tým, a nebo dokonce před zraky televizních kamer třeba v mužské superlize, což se před tebou již řadě náchodských odchovanců povedlo, neměl bys tréninkový proces opomíjet. Pokud máš ale třeba více aktivit a všechny tréninky nestihneš, nevadí - určitě vymyslíme, jak to rozumně skloubit. 

Jsou tréninky jen o florbale?

Nejsou. U mladých hráčů klademe velký důraz na rozvoj všestranných pohybových dovedností. Hrajeme různé hry a bavíme se. V elitních družstvech kategorií U17, U19 a v elitních mužských týmech hraje důležitou roli také kondiční příprava.

Na co všechno se můžu těšit?

Nejen na zábavu na trénincích, ale i na soutěžní zápasy. Do soutěží přihlašujeme dostatek družstev, aby si každý zahrál, a navíc v rámci zápasů spolupracujeme s partnerským oddílem FBC Česká Skalice.

Kromě toho se účastníme také mimosezónních turnajů, například největšího mládežnického florbalového turnaje Prague Games v Praze. Sami pak pořádáme turnaje Memoriál Davida Korce a O pohár zámeckého medvěda, Vánoční turnaj, letní soustředění a jarní a letní sportovní příměstské tábory.

Florbal mě baví a chci u něho zůstat! Co dál?

Budeš muset vyplnit Přihlášku člena do Florbalu Náchod, Přihlášku člena do Českého florbalu a zajistit si u lékaře Potvrzení o zdravotní způsobilosti. O tom všem Ti však řekne trenér, který Ti rovněž sdělí, jak se zaregistrovat do interního komunikačního kanálu ČLENSKÉ SEKCE. Informace najdeš rovněž na našich webových stránkách v záložce NOVÝ ČLEN

Rovněž si budeš muset zakoupit zápasový set, který obsahuje černý a červený zápasový dres, zápasové kraťasy a zápasové štulpny. Toto neplatí pro hráče kategorie Přípravka (U9) - ti hrají zápasy v klubových erárních dresech.

STAŇ SE SOUČÁSTÍ NÁCHODSKÉ FLORBALOVÉ RODINY! PŘIJĎ MEZI NÁS!

Něco málo o nás

Kdo jsme?

Jsme FLORBAL NÁCHOD - jedna z nejúspěšnějších florbalových organizací v Královéhradeckém kraji. Díky propracovanému plánu výchovy mládeže se nám daří vychovávat florbalisty nejen pro náš mužský A-tým, ale také pro špičkové týmy české SUPERLIGY. Nejde nám však jen o výchovu elitního hráče, ale především o výchovu slušného člověka s pozitivním vztahem ke sportu.

Naše úspěchy

 • Čtyřnásobný účastník 1. ligy mužů
 • 8. místo v Extralize juniorů 2014/2015
 • 7. místo v 1. lize dorostenců 2021/2022
 • 10. místo v 1. lize dorostenců 2018/2019
 • 3. místo na MČR starších žáků 2010/2011
 • 3. místo na Floorball Prague Games 2020 v kategorii B17
 • Řada náchodských odchovanců působí v superligových týmech

Kvalitní zázemí

Díky profesionálnímu vedení organizace zajišťujeme nejlepší podmínky pro výchovu úspěšných a zdravých florbalistů. Dbáme na vzdělání našich trenérů, abychom mohli neustále zkvalitňovat tréninkový proces a ještě více pomohli v rozvoji našim hráčům. Využíváme interaktivních tréninkových metod a určujeme trendy v Královéhradeckém regionu.

Náchodští trenéři

 • Držitelé trenérských licencí
 • Působení u regionálních výběrů
 • Účast na trenérských seminářích
 • Účast na mezinárodních trenérských konferencích

Pro děti

 • Zábavné tréninky a spousta aktivit
 • Individuální přístup
 • Program pro práci s talentovanými hráči
 • Brankářské tréninky
 • Klubový merchandising
 • Slevový program - FAT PIPE, BLINDSAVE, MIZUNO

Pro rodiče

 • Členská sekce - klubový komunikační kanál
 • Aktuální přehled o akcích a trénincích
 • Pravidelné rodičovské schůzky
 • Možnost zapojení se do fungování klubu
 • Zájem klubu o zpětnou vazbu

Atraktivní program

Pro naše hráče vytváříme sportovní program po celý soutěžní rok. Na soustředění se zaměřujeme na sportovní rozvoj, v rámci letních turnajů zase nabízíme mezinárodní konfrontaci s nejlepšími týmy světa. Nemyslíme však jen na hráče - na své si přijdou na našich klubových akcích také rodiče.

Akce pro děti

 • Letní soustředění
 • Jarní a letní sportovní příměstské tábory
 • Neligové turnaje - Prague Games (největší mládežnický florbalový turnaj), Sokol cup Pardubice, Prague Floorball cup, O pohár zámeckého medvěda
 • Teambuildingové akce

Akce pro děti a rodiče

 • Vánoční turnaj
 • Ukončení sezóny
 • Florbalový ples
 • Florbalová diskotéka
NAŠE MOTTO - ONE CLUB, ONE FAMILY, ONE PASSION
Naší snahou je vychovat nejen úspěšné florbalisty, ale současně také slušné lidi s pozitivním vztahem ke sportu. Kolektivní sport je pro rozvoj osobnosti ideální cestou. Dodržujeme klubový sportovní kodex a vždy hrajeme fair-play! Jsme jeden klub, jedna rodina - a florbal je naší společnou vášní. 

Naše hodnoty

RESPEKT

Při všech činnostech - vždy a všude - respektujeme pravidla, soupeře, trenéra, spoluhráče, rozhodčí, rodiče, ale i sami sebe.

ODPOVĚDNOST

Jsme odpovědni za sebe, své chování a přístup a své vystupování vůči sobě, své rodině, svému klubu, městu a florbalu.

PRACOVITOST

Jedině poctivá práce a tvrdé úsilí nám může zaručit dlouhodobý rozvoj a úspěch v osobním a sportovním životě.

JEDNOTNOST

Klub je součástí každého jednotlivce a každý jednotlivec je součástí klubu. Klub je tak silný, jako jsou silné jeho jednotlivé články. Každý člen je silným článkem klubu a dbá o jeho dobré jméno.

VÁŠEŇ

Vášeň je naším motorem. Nedovolí nám zastavit a vzdát se, přestože cíl se může zdát být daleko. Žijeme tím, co děláme.