Martin Řehák vedl náchodské družstvo od loňského května a v sezóně, která byla ovlivněna pandemií koronaviru, si připsal čtyři vítězství a dvě porážky. Poslední čtyři zápasy náchodské družstvo vyhrálo a Martin jej dokázal pozvednout opět do horních pater tabulky Národní ligy. Nyní se však v náchodské florbalové organizaci naskytla možnost dlouhodobějšího trenérského řešení, a to nejen v realizačním týmu mužů, ale napříč celým oddílem. Tu vedení klubu využilo a s úspěšným Martinem Řehákem spolupráci ukončilo. "Martinovi za jeho působení moc děkujeme, hodně nám pomohl. Díky jeho vstupu dostal tým nový impuls a vstoupil do sezóny úspěšně", okomentoval situaci sportovní ředitel Tomáš Třešňák.

Právě Tomáš Třešňák družstvo nově povede, tentokrát však bude mít k ruce široký realizační tým v podobě asistentů Tomáše, Jakuba a Davida Hauschkeho. Tomáš Hauschke byl veřejnosti představen zhruba před měsícem a již se zapojil do práce v organizaci. Kromě úlohy v realizačním týmu mužského Áčka rozšíří také realizační tým Dorostenců a Starších žáků a bude mít na starost rozvoj náchodských akademií. Tomáš je také ústřední postavou posledních náchodských projektů - online tréninků pro hráče, cvičení pro veřejnost i pohybové školičky. Po dřívějším náchodském působení v roli hráče tedy náchodské organizaci pomůže trenérskou činností.

Další dvě tváře jsou v náchodské organizaci zcela nové. Jakub Hauschke se stejně jako Tomáš připojí kromě mužského realizačního týmu také k realizačnímu týmu Dorostenců a Starších žáků. David Hauschke bude působit u elitního týmu a hlavní náplní jeho práce bude analýza videa.

"Trenérů moc není a naše organizace dlouhodobě trenéry hledala. Cítili jsme, že nedostatek trenérů byl jednou z naších slabin. Jsem moc rád, že se nám po dlouhých jednáních podařilo domluvit s novými trenéry. Všichni tři se zapojí do realizačního týmu mužů a navíc zaujmou místa u mládežnických týmů. Tomáš a Kuba se zapojí hned k realizačnímu týmu starších žáků a dorostenců a v následující sezóně převezmou jako hlavní trenéři některou z kategorií v oddíle. Od této změny si slibujeme dlouhodobější stabilitu v náchodských realizačních týmech. Věříme také, že budeme moci všem členům oddílu znovu poskytnout lepší sportovní servis a díky zlepšeným podmínkám se budou náchodští hráči i nadále rozvíjet", řekl sportovní ředitel Tomáš Třešňák.

Novému realizačnímu týmu mužského Áčka přejeme hodně úspěchů a novým trenérům, aby se jim v náchodské organizaci líbilo.