Náš mužský tým o víkendu absolvoval první z plánovaných minicampů. Hráči během víkendu absolvovali pět tréninků, který využili k seznámení s herními prvky, které budou chtít využívat v následující sezoně a pilování individuálních dovedností.

Hodnocení minicampu přidává trenér David Hauschke: "První minicamp hodnotím velmi pozitivně. Je vidět, že hráči mají zájem na sobě makat a zlepšovat se. Nové tváře do týmu zapadly a v týmu je zdravá konkurence."

Co čeká náš tým dál? Po florbalové části se tým zase od pondělí vrací k nabírání fyzické kondice pod vedením floorball prep.

O minicampu se pro náš web rozhovořil jeden nováček v týmu Adam Středa: "Minicamp byl hodně fyzicky náročný. Bylo to hodně zaměřené na hru, ale vždycky jsme si herní situace ukázali i na videu. Plusem je, že jsme každým tréninkem dokázali zvednout tempo. Pomalu se sehráváme a věřím, že to do začátku sezony dotáhneme k dokonalosti, abychom byli co nejlépe připraveni" a také Václav Grulich: "Minicamp byl z moji strany užitý ale i fyzicky náročný. Po dlouhé době po covidu jsme se věnovali hře a hlavně jsme byli na hokejce. Seznámili jsme se s novým povrchem který je “plechárně” a představili jsme si systém kterým se chceme v sezóně prezentovat a zahrnuli jsme ho do tréninkových cvičení i hry."

Minicampu se také zúčastnili hráči NEXT GENERATION, kteří bojují o místa v sestavě elitního týmu. Jedním z nich je Matěj Hnízdil, který camp okomentoval takto: "Minicamp hodnotín jednoznačně kladně. Po víc než půlroční pauze od florbalu jsem rád, že si můžeme konečně zatrénovat v hale a ne jen běhat na oválu. Celé ty 3 dny byly celkem náročné a v neděli už byla znát únava, protože pohyb na hřišti se spoustou změn směru je něco jiného, než když se chodím proběhnout ven. Myslím si, že nás minicamp všechny herně dost posunul a mně osobně dá trénink s áčkem hodně."