Do rozvoje náchodské florbalové organizace vstupují negativně geografické a demografické aspekty. Příhraniční poloha, absence vysokých škol i menší míra pracovních příležitostí svazují ruce, stejně jako fakt, že ostatní kluby v regionu nejsou schopny produkovat dostatek kvalitních florbalistů pro nejvyšší celostátní soutěže. Uchopení těchto faktů vede náchodskou organizaci ke stále větší orientaci na výchovu vlastních odchovanců. K tomu je zapotřebí široká členská základna, kterou by měly pomoci rozšířit akademie v okolních obcích. 

Unikátní projekt akademií náchodského florbalu odstartoval v roce 2019. Vše začalo spoluprací se základní školou v Polici nad Metují, která měla nebývalý úspěch a kapacita tréninkových jednotek nově vzniklého kroužku byla velmi rychle zaplněna, takže se musela prakticky ihned zdvojnásobit. Hned poté následovalo založení akademie ve Chvalkovicích a postupná spolupráce s dalšími školami v celém Kladském pomezí, mezitím již začali první poličtí florbalisté jezdit na soutěžní zápasy. To vše pod profesionálním vedením náchodských trenérů.

V nadcházející sezóně 2020/2021 přihlašuje náchodský oddíl první družstva našich akademií do soutěžní struktury Českého florbalu. Všichni hráči našich akademií, kteří budou mít zájem poměřit nově se naučené dovednosti s ostatními v soutěžních zápasech, tak dostanou tuto možnost. Tím však aktivita Florbalu Náchod v této oblasti nekončí. I nadále chceme šířit florbal do menších měst a obcí v okolí, budovat zde florbalová centra a pomoci tak nejen místním mladým hráčům ve sportovním růstu, ale celému Královéhradeckému regionu v rozšíření a zkvalitnění členské základny. Velkým a zcela logickým lákadlem pak je překročit česko-polské hranice.

MAPA SPORTOVNÍCH CENTER POD HLAVIČKOU FLORBAL NÁCHOD


S novými zájemci pracujeme na vzniku nebo přerodu školních a volnočasových kroužků na kvalitnější tréninkové jednotky s možností přátelských utkání s jinými akademiemi. U těch pokročilejších pak nastává postupné přihlašování týmů do soutěžní struktury Českého florbalu a vyzkoušení si prvních oficiálních utkání s podporou náchodského klubu a jeho trenérského týmu. 

MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE SE ŠKOLAMI

  • Florbal Náchod založí školní kroužek a bude pracovat na jeho postupném zlepšování
  • Florbal Náchod prostřednictvím trenérů s florbalovou licencí pomůže nebo přímo zaštítí vedení školních sportovních kroužků
  • Florbal Náchod zajistí vzdělávání místních trenérů v rámci licenčního systému Českého florbalu a nabídne jim odbornou pomoc při vedení tréninkových jednotek
  • Florbal Náchod zajistí materiální pomoc při vedení tréninkových jednotek
  • Florbal Náchod propojí akademie ve vzájemných přátelských turnajích či na letním kempu
  • Florbal Náchod umožní místním sportovcům start v soutěžních zápasech Českého florbalu
  • Florbal Náchod pomůže s přihlášením týmů do soutěží Českého florbalu a zaštítí administrativní činnosti
  • Florbal Náchod bude spolupracovat a vyjedná vhodné podmínky s místními samosprávami a institucemi

Zájemci o vznik nové akademie kontaktujte ředitele akademií Tomáše Hauschkeho.

KONTAKT

Pozice Jméno Telefon E-mail
Ředitel akademií
Tomáš Hauschke
+420 607 582 336
tomas.hauschke@florbalnachod.cz