Florbalový oddíl Florbal Náchod byl oficiálně založen v květnu roku 2001, tehdy pod názvem Rudá Hvězda Náchod. Jako nováček se přihlásil do soutěžního ročníku 2001/02, kde hrál východní divizi 2. severovýchodní florbalové ligy (5. nejvyšší soutěž). Hned v premiérové sezóně se podařil velký úspěch, když Náchodští vybojovali prvenství a postup do 1. severovýchodní ligy (4. nejvyšší soutěž). I další sezóna se velmi vydařila - Náchod 1. severovýchodní ligu vyhrál a postoupil do 3. ligy (3. nejvyšší soutěž)

2001 - tým Rudé Hvězdy Náchod, který stál u zrodu našeho florbalu.
Horní řada zleva: Lukáš Jansa, Jaroslav Zelený, Jan Havel, Stanislav Donaj, Jiří Jansa.
Dolní řada zleva: David Korec, Martin Havel, Petr Salnický, Tomáš Balcar, Petr Pinkava.
Na fotce bohužel chybí klubová legenda Pavel Korec.

Postup do 1. ligy

V sezóně 2005/06 zaznamenal náchodský A-tým největší úspěch, když vybojoval první místo a pro sezónu 2006/07 si zajistil postup do 1. ligy, kde hrál již pod názvem FTS Florbal Náchod. První liga je druhá nejvyšší česká soutěž - Náchod tehdy patřil mezi 24 nejlepších celků v republice. Postup do play-off 1. ligy mužů ze sedmého místa byl pro náchodský florbal opravdu velkým úspěchem a cenné zkušenosti měly být příslibem do další sezóny. Sezóna 2007/08 však tak úspěšná nebyla a po vyřazení v play-down Náchod 1. ligu opustil.

První úspěchy mládežnických kategorií

V roce 2005 nastal v Náchodě velký florbalový boom. K již existujícím kategoriím mužů a juniorů přibyly nově založené kategorie elévů, mladších žáků a starších žáků. A náchodští mladíci na úspěchy nečekali dlouho. V sezóně 2007/08 postoupili starší žáci na Mistrovství České republiky a hned následující sezónu úspěch zopakovali. V sezóně 2008/09 byla založena kategorie dorostenců a hned následující rok již naši dorostenci bojovali v předkole play-off 1. ligy. Tou dobou se v Náchodě hrála i druhá liga žen - Náchod tak měl přihlášena družstva v do té doby rekordních sedmi kategoriích.

Během sezón 2007/08 a 2010/11 působilo v Náchodě také družstvo žen.

Parádní sezóna 2010/2011

Sezóna 2010/2011 byla pro náchodský florbal z hlediska výsledků doslova snová. Mužský A-tým opanoval 2. ligu, divizi III a s přehledem postoupil do 1. ligy - podruhé v historii klubu. 2. ligu, divizi III ovládli i junioři, v baráži o nejvyšší celostátní soutěž však na své protivníky nestačili a nepostoupili. Dorostencům se podařilo opět z regionální ligy postoupit do celostátní a výborného výsledku dosáhli starší žáci, kteří bez jediného zaváhání ovládli Královéhradeckou ligu a z Mistrovství České republiky si odvezli bronzové medaile.

2010/11 - Muži A po vítězné baráži v Plzni postoupili do 1. ligy.
Horní řada zleva: Ivan Moravec, Jan Pádr, Petr Jenka, Jan Matyska, Ondřej Nosek, Filip Adler, Petr Čiháček, Jiří Vlček, Stanislav Donaj, Martin Havel.
Dolní řada zleva: Václav Vídeň, Jan Jirák (Jenda), Adam Moravec, Tomáš Hauschke, Michal Majniar, Michal Hála, Josef Čejpa, Jan Jirák (Čenda), Pavel Korec.

2010/11 - Tým starších žáků v lize ani jednou nezaváhal a na Mistrovství České republiky skončil třetí.

Pád mužů, vzestup juniorů

Ambice mužského A-týmu na postup do play-off 1. ligy v sezóně 2011/12 bohužel naplněny nebyly, a tak se náchodští muži po roce opět poroučeli do druhé ligy. V dalších letech Náchodským postup zpět těsně unikal, nevešli se ani do nově otevírané Národní ligy a propadli se až do čtvrté nejvyšší soutěže.

O budoucnost náchodského florbalu však bylo i v těchto těžkých časech postaráno. Důkazem budiž i největší úspěch náchodské mládeže - postup do G2 ligy juniorů, nejvyšší celostátní juniorské soutěže. A hned v první sezóně v G2 lize (2014/15) se Náchodští probojovali do play-off, mezi osmičku nejlepších celků v republice. Čtvrtfinálovému zápasu s pražskými Bohemians tehdy v Plechárně přihlíželo 412 diváků.

2013/14 - Junioři otočili v Brně nepříznivě se vyvíjející barážovou sérii s Gullivers a postoupili do Extraligy.
Horní řada zleva: Lukáš Jansa, Tomáš Matoulek, Ondřej Malík, Ondřej Bachtík, Luboš Minář, Zdeněk Dítě, Vladimír Gregorovič.
Dolní řada zleva: Aleš Kaválek, Jakub Dítě, Radek Týč, Ondřej Hušek, Jan Čečetka, Jonáš Mědílek, Martin Kováčik.
Brankáři: Daniel Ryšavý, Daniel Meduna.

A dál? Směrem na výsluní?

Sezóna 2016/17 přinesla úspěch konečně i našemu mužskému A-týmu, který se probojoval do Národní ligy. A hned v premiérové sezóně se nováčkovi soutěže podařilo ovládnout základní část Národní ligy-východ a postoupit do 1. ligy. V té sice Náchod vydržel opět jen jednu sezónu, získané zkušenosti jsou však velkým příslibem do budoucna.

Úspěchy se nevyhýbají ani naší mládeži. Dorostenci se v sezóně 2018/2019 umístili v nejvyšší soutěži na desátém místě - počtvrté v historii mezi dvanáctkou nejlepších týmů v republice. Starší žáci se o rok dříve probojovali na Mistrovství České republiky - již popáté. Od roku 2019 zakládá náchodský oddíl v okolí Náchoda akademie - sportovní centra mládeže. Ta by měla pomoci místním hráčům ve sportovním růstu a náchodskému oddílu i celému Královéhradeckému kraji v rozšíření členské základny. Rostoucí členská základna a skvělé výsledky mládeže jsou důvodem k optimismu a cestou k tomu, aby si náchodský oddíl udržel své postavení elitního klubu v Královéhradeckém regionu. 

2017/18 - Foto z Vánočního turnaje.