V sezóně 2017/2018 přihlašoval náchodský oddíl do ligových soutěží osm družstev, o tři roky později bylo toto číslo již dvojnásobné. Ani pandemie koronaviru nezastavila růst náchodské organizace - počty hráčů jsou i po dlouhé nucené přestávce stabilní, k tomu se nám podařilo v Broumově spustit již třetí akademii. A vzhledem k tomu, že v naší organizaci důsledně dbáme na to, aby každý hráč odehrál co největší množství zápasů v takové výkonnostní úrovni, která ho po sportovní stránce co nejvíce rozvíjí, nebrání ani letos nic tomu, abychom znovu přihlásili 16 ligových soutěží a pro mužské Áčko navíc jednu pohárovou.


V Náchodě se bude hrát nejvyšší soutěž juniorů

Oproti loňsku, kdy byly zápasy a turnaje zastaveny již po prvním říjnovém víkendu, došlo pouze ke dvěma změnám. Namísto loňských třech družstev mladších žáků přihlašujeme letos pouze dvě, naopak do Královéhradecké ligy přípravek přihlašujeme třetí družstvo. Na své si přijdou junioři - po roční odmlce se do Náchoda vrátí nejvyšší juniorská soutěž. Ostatní družstva budo hrát stejné soutěže jako loni.


Jaké soutěže se budou v Náchodě hrát?

Do nadcházejícího soutěžního ročníku přihlašujeme do ligových soutěží 16 družstev - z toho tři v kategorii Muži a 13 družstev mládežnických. Zároveň přihlašujeme pro elitní mužský tým Pohár Českého florbalu.


MUŽI A - NÁRODNÍ LIGA MUŽŮ

 • Elitní tým bude nastupovat stejně jako loni v Národní lize, o tom zda na východě nebo na západě unie teprve rozhodne. Mužský elitní tým je určen pro výkonnostně nejlepší hráče náchodského florbalu.

MUŽI B "U23" - REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ

 • Mužský B-tým bude nastupovat stejně jako loni v nejvyšší regionální soutěži. Družstvo je primárně určeno pro méně vytížené hráče Mužů A, pro ambiciózní hráče, kteří zde získají herní praxi a pro elitní Juniory.

MUŽI C - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA MUŽŮ

 • Muži C budou stejně jako loni nastupovat v Královéhradecké lize. Družstvo je určeno pro všechny hráče kategorie Muži, kteří již nemají vysoké sportovní ambice, ale florbalem se chtějí bavit i nadále.

JUNIOŘI A - CE SOUTĚŽ JUNIORŮ

 • Junioři A budou po roční pauze nastupovat v nejvyšší celostátní soutěži. Tato soutěž je otevřená a po úvodní kvalifikační části budou týmy rozděleny do výkonnostních skupin. Přesný předpis i rozpis soutěže včetně postupového klíče do vyřazovacích bojů bude stanoven později na základě skutečného počtu přihlášených týmů. Letošní ročník bude v jedné věci specifický - do konce kalendářního roku budou moci za juniory nastupovat také hráči ročníku narození 2002. To vše díky mimořádnému opatření Českého florbalu, které tuto věkovou skupinu shledalo jako nejvíce postiženou nucenou přestávkou způsobenou pandemií koronaviru. Unie Českého florbalu si od tohoto kroku slibuje, že hráčům ročníku narození 2002 usnadní složitý přechod z mládežnického florbalu do dospělého.

JUNIOŘI B - 3. LIGA JUNIORŮ

 • Junioři B budou nastupovat v rámci Královéhradeckého a Pardubického kraje ve 3. lize juniorů. Družstvo je určeno pro hráče náchodské nevýkonnostní složky ročníku narození 2003 a 2004, lze však očekávat zapojení hráčů nevýkonnostní složky ročníku narození 2005 a 2006.

DOROST A - 1. LIGA DOROSTENCŮ

 • Elitní dorostenecký tým bude stejně jako loni nastupovat v nejvyšší celostátní dorostenecké soutěži, která bude opět hrána košově. V této soutěži by mělo dojít k drobým úpravám - v základní části by družstva měla být rozdělena do čtyř skupin namísto dosavadních pěti, každá skupina by pak měla mít tři výkonnostní koše. Tento klíč může být upraven v závislosti na skutečném počtu přihlášených týmů. O tom, do jaké skupiny bude Náchod zařazen, unie teprve rozhodne. Družstvo je primárně určeno pro výkonnostně nejlepší a ambiciózní Dorostence, lze však očekávat, že zápasy okusí také někteří výkonnostně silní Starší žáci.

DOROST B - 3. LIGA DOROSTENCŮ

 • Druhý dorostenecký tým bude nastupovat ve 3. lize dorostenců. Toto družstvo je primárně určeno pro hráče náchodské nevýkonnostní složky ročníku narození 2005 a 2006, dále lze očekávat zapojení hráčů z akademií a některých starších žáků.

STARŠÍ ŽÁCI A - LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ, SKUPINA 4

 • První tým Starších žáků bude stejně jako loni nastupovat v Lize starších žáků hrané košovým systémem. V ní se bude měřit s podobně silnými celky z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

STARŠÍ ŽÁCI B - LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ, SKUPINA 4

 • V Lize starších žáků hrané košovým systémem bude nastupovat i náchodské družstvo "B". Košový systém, který přinese i našemu druhému týmu vyrovnané zápasy, je pro náš druhý tým Starších žáků tím nejlepším. Do tohoto družstva budou ve větším počtu zapojeni také Mladší žáci.

STARŠÍ ŽÁCI C - PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKŮ

 • Kromě velkého hřiště okusí starší žáci také "malé trojkové hřiště", kde si zahrají v rámci Přeboru starších žáků se soupeři z Královéhradeckého a Pardubického kraje. 

MLADŠÍ ŽÁCI I - LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 5+1, SKUPINA 4

 • Mladší žáci budou nastupovat ve dvou soutěžích. V té první na "velkém" hřišti 5+1 poměří síly se soupeři z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

MLADŠÍ ŽÁCI II - LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 3+1/3+1, SKUPINA 4

 • Vedle "pětkové" soutěže budou Mladší žáci pro zvýšení herní praxe nastupovat také na dvou "malých" hřištích 3+1. O herní vytížení tak budou mít náchodští Mladší žáci postaráno. V této soutěži poměří síly s protivníky z Královéhradeckého kraje. 

ELÉVOVÉ - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA ELÉVŮ

 • Elévové budou stejně jako loni nastupovat v rámci Královéhradeckého kraje v Královéhradecké lize Elévů.

PŘÍPRAVKA RYTÍŘI - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA PŘÍPRAVEK

 • Tým Přípravek bude určen našim nejmladším. Ti budou stejně jako loni nastupovat proti soupeřům z Královéhradeckého kraje. Do této soutěže přihlašujeme tři družstva - družstvo Rytířů, družstvo Medvědů a družstvo Hronů.

PŘÍPRAVKA MEDVĚDI - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA PŘÍPRAVEK

 • Tým Přípravek bude určen našim nejmladším. Ti budou stejně jako loni nastupovat proti soupeřům z Královéhradeckého kraje. Do této soutěže přihlašujeme tři družstva - družstvo Rytířů, družstvo Medvědů a družstvo Hronů.

PŘÍPRAVKA MEDVĚDI - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA PŘÍPRAVEK

 • Tým Přípravek bude určen našim nejmladším. Ti budou stejně jako loni nastupovat proti soupeřům z Královéhradeckého kraje. Do této soutěže přihlašujeme tři družstva - družstvo Rytířů, družstvo Medvědů a družstvo Hronů.