Podruhé v krátké době dochází ke změně v realizačním týmu elitní náchodské kategorie, tentokrát však určitě ne z viny špatných výsledků. Naopak, Martin Řehák, dříve působící u týmů Trutnova, slovenské reprezentace žen a juniorek nebo extraligového týmu žen Jičína, pomohl Náchodu znovu naskočit na vítěznou vlnu. V šesti soutěžních zápasech zaznamenal čtyři výhry, v Národní lize patřilo jeho družstvu skvělé druhé místo jen o skóre za vedoucím Butchisem. Před pauzou zaviněnou opatřeními proti šíření koronaviru zaznamenal Náchod čtyři výhry v řadě při skóre 33:19.

"Po dlouhým jednáních jsme se rozhodli v období přerušené sezóny pro změny v realizačním týmu mužů. Tato doba je velmi složitá a my se rozhodli ukončit spolupráci s Martinem. Důvodem byla možnost dlouhodobějšího řešení trenérů v rámci celého oddílu. Martinovi za jeho působení moc děkujeme, hodně nám pomohl. Díky jeho vstupu dostal tým nový impuls a vstoupil do sezóny úspěšně", okomentoval situaci sportovní ředitel Tomáš Třešňák.

Utkání s Wizards Praha nastartovalo Rytíře ke čtyřem výhrám v řadě - takovou sérii zažil Náchod naposledy v sezóně 2017/2018. Foto: Matouš Nýč

Právě Tomáš Třešňák se vedení elitního náchodského týmu ujme a to i se zbrusu novým realizačním týmem sestaveným ze tří nových trenérských tváří. Jsou jimi Tomáš Hauschke, Jakub Hauschke a David Hauschke, kdy první dva jmenovaní se zapojí také do realizačních týmů náchodské mládeže.

Trenérů moc není a naše organizace dlouhodobě trenéry hledala. Cítili jsme, že nedostatek trenérů byl jednou z naších slabin. Jsem moc rád, že se nám po dlouhých jednáních podařilo domluvit s novými trenéry. Všichni tři se zapojí do realizačního týmu mužů a navíc zaujmou místa u mládežnických týmů. Tomáš a Kuba se zapojí hned k realizačnímu týmu starších žáků a dorostenců a v následující sezóně převezmou jako hlavní trenéři některou z kategorií v oddíle. Od této změny si slibujeme dlouhodobější stabilitu v náchodských realizačních týmech. Věříme také, že budeme moci všem členům oddílu znovu poskytnout lepší sportovní servis a díky zlepšeným podmínkám se budou náchodští hráči i nadále rozvíjet", řekl sportovní ředitel Tomáš Třešňák a dodává: "Ještě jednou bych chtěl touto cestou Martinovi poděkovat za jeho působení v Náchodě a práci, kterou zde odvedl."