První domácí zápas nalil náchodským divákům do žil trochu nostalgie. Do elitního týmu se totiž vrátili hvězdní odchovanci Jan Jirák, Ondřej Bachtík a Ondřej Hušek. Další posilou do party byl Marek Weinelt, jenž odehrál své premiérové utkání za Náchod, kde v letošní sezóně střídavě startuje ze superligových Pardubic. Náchodu tak nejvíce chyběl David Kaválek, který se zranil v minulém zápase s Čelákovicemi.

Náchod od začátku vyvíjel tlak na svého pražského soupeře a odměnou mu byly v první třetině dvě branky. O tu úvodní se postaral ve svém premiérovém zápase Marek Weinelt, tu druhou vstřelil navrátilec Ondřej Hušek po asistenci Jana Jiráka. Soupeř však zareagoval velmi rychle a zásluhou Petra Kroba ještě do první přestávky skóre snížil.

Začátek a konec druhé třetiny vyšel lépe hostům, kteří se dvakrát radovali zásluhou své největší hvězdy Martina Lazárka, mezitím však byli produktivnější domácí, kteří vstřelili rovněž dvě branky. Mezi úspěšné exekutory se zapsali Jonáš Mědílek a Ondřej Bachtík. Stav 4:3 po dvou periodách sliboval drama...

Drama však nakonec nepřišlo. Ve 48. minutě totiž Jan Jirák uklidnil Náchodské brankou, kterou domácí odskočili a o možnost zvrátit vývoj zápasu se hosté připravili nedisciplinovaností, jež v samém závěru potrestal Ondřej Bachtík. Výpadek z koncentrace dovolil ještě Jakubu Kerzelovi snížit, na výhře Náchoda 6:4 to však nic nezměnilo.

Fotogalerii ze zápasu Náchod - Wizards od Matouše Nýče NAJDETE ZDE.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. WIZARDS DDM PRAHA 10    6:4  ( 2:1 , 2:2 , 2:1 )
2x Bachtík, Weinelt, Hušek, Mědílek, Jirák

Střely na branku: 39:37
Vyloučení: 2:3
Využití: 1:0
Počet diváků: 90

Sestava Náchoda:
Skalický (Bulis) - Vlček, Hušek, Cejnar D., Verner, Bachtík - Svoboda, Weinelt, Donaj, Mědílek, Kříž - Kazda, Jirásek, Čečetka J., Čečetka M., Grulich - Kaválek A., Krejčí, Jirák.

Další utkání odehraje náchodské Áčko v neděli 27. září na palubovce Litvínova. Doma se představí o týden později - v neděli 4. října od 18:00 proti Turnovu.