Před vzájemným zápasem psala Slavia Plzeň sérii deseti výher v řadě, Náchodští se však favorita nezalekli. V úvodu měli domácí florbalisté navrch a poté, co přežili oslabení, sami otevřeli skóre, když přízemní střelu Matěje Mikšovského dorazil za Cislerova záda jeho bratr Jonáš. I vstup do druhé třetiny měli Náchodští velmi slibný a hrozili z rychlých kontrů, ty však zůstávaly nevyužity. Poté však přebírala iniciativu Plzeň a Vlastimil Skalický musel řešit jednu zapeklitou situaci za druhou. Paradoxně však padla branka na druhé straně, když David Špaček a zakončující Matěj Mikšovský skvěle vyřešili protiútok.

Náchod ve třetí třetině dlouho kontroloval hru a v 54. minutě díky využité přesilové hře v podání Jonáše Mikšovského odskočil dokonce do tříbrankového trháku. Plzeň však našla rychlou odpověď a na florbalky domácích hráčů se vkradla nejistota. Plzeňané přidali, několikrát zavřeli Rytíře v pásmu, čtyři minuty před koncem třetí části snížili na rozdíl jedné branky a 36 sekund před závěrečnou sirénou se při hře bez brankáře dočkali vyrovnání. Utkání tak dospělo do prodloužení, které však trvalo pouze 19 sekund, než jej ukončil po krásné kombinaci Filip Štědrý. Náchod přišel o nadějný náskok a ze zápasu s Plzní bral pouze bod za prohru 3:4 po prodloužení.