Elitní náchodský tým má za sebou poslední utkání vrcholové části Poháru Českého florbalu. Po výhře v Českých Budějovicích a jejich úterní porážce s Black Angels bylo jasné, že Náchodští obsadí v základní skupině A nejhůře třetí příčku. Pokud by však překvapili superligového favorita z Liberce, mohli být stále ve hře o lepší výchozí pozici do dalších bojů. Shodou okolností se oba celky utkaly i loni, tehdy z toho bylo vysoké vítězství 4:11 Severočechů. Tentokrát bylo zaděláno na mnohem větší drama.

Úvodní perioda se Náchodským vydařila a svého soupeře dokonce přestříleli. Oba celky se prosadily dvakrát, na straně Náchoda to byly mladé pušky Jakub Langpaul a David Špaček, jemuž první jmenovaný přichystal skvělým pasem dárek, který se neodmítá. Ve druhé třetině Liberec přidal a dobrým pohybem si vytvářel spoustu příležitostí, které proměnil ve vedení 2:5. Na kontakt však Rytíře přiblížil přesnou střelou do šibenice další junior Jiří Jebavý, pro něhož to byla soutěžní premiéra v dresu náchodského Áčka, a tak Náchod ztrácel před závěrečnou částí jen dvě branky.

Elitní formace slaví jeden ze svých gólů - celá fotogalerie ZDE

Utkání bylo vypjaté a určitě i zajímavé, na branku se však v závěrečné třetině čekalo až do její čtrnácté minuty. Vstřelil jí Matěj Mikšovský, který napodobil přesnou trefu Jiřího Jebavého, a rázem to bylo už jen o gól. Ten se Rytíři snažili vstřelit při hře bez brankáře, hosté však kritickou situaci zvládli a gólem do prázdné branky rozhodli o tom, že všechny body putují do Liberce.

FLORBAL NÁCHOD - FBC LIBEREC    4:6 ( 2:2 , 1:3 , 1:1 )

Hráč utkání Liberce: Filip Smutný

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Kříž, Langpaul, Špaček, Macháček - Knettig, Středa, Rázl, Tlučhoř, Svoboda - Prause, Vysoký, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M. - Pekárek, Jakubský, Kovařík

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Jiřího Jebavého ZDE

Komentář asistenta trenéra Liberce Matěje Klucha a nejlepšího hráče Liberce Filipa Smutného ZDE

V základní skupině A vrcholové části tak Náchodští obsadili třetí příčku, díky které budou nasazeni do čtvrtého pohárového kola. V něm narazí na vítěze duelu Spartak Pelhřimov - SK Florbal Benešov, tedy jednoho ze soupeřů z Národní ligy západ. A tu zahájí Náchodští již v sobotu 9. září na palubovce nováčka z Blanska. První domácí zápas je pak na programu o týden později, v neděli 17. září, kdy do Plechárny přijede loňský vítěz základní části Národní ligy západ FBŠ Slavia Plzeň. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!