Na soutěžní zápas čekali náchodští florbalisté od 8. března, kdy padli v rozhodujícím pátém utkání čtvrtfinále play-off s Čelákovicemi. Po dlouhé přípravě okořeněné několika přípravnými zápasy bylo na hráčích vidět, jak se na chvíli kdy budou moci nasadit náchodský dres a představit se fanouškům v Plechárně těšili.

Úvod utkání však Náchodským zhořkl a favorit z Prahy se dostal již po 29 sekundách do vedení. Rytíři však postupem času srovnali se soupeřem krok a díky přesilovkové trefě Davida Špačka srovnali na 1:1. Hosté si však ještě do konce první třetiny vzali vedení zpět a do kabin se poprvé šlo za stavu 1:2.

Pokud fanoušci Náchoda nebyli v minulosti zvyklí na přestřelky, tak druhá třetina je z tohoto omylu musela vyvést. Rytíři nejprve přečkali oslabení, aby poté zlepšenou hrou získali opět půdu pod nohama. Na gól Matěje Mikšovského našli hosté dvojnásobnou rychlou odpověď, stejně jako na snížení z hole Daniela Kříže. Poté však přišla snová minuta a půl v podání Náchodských - Macháček, Jonáš Mikšovský a David Špaček po proměněném trestném střílení zařídili obrat. Vedení bohužel domácím nevydrželo ani minutu a před závěrečnou periodou tak měly za nerozhodného stavu 6:6 oba celky k vítězství stejně blízko i daleko.

I v závěrečné části předváděli domácí hráči sympatický výkon, hosté však byli velmi produktivní a několikrát přesně zamířili z pozic, ze kterých většina hráčů úrovně Národní ligy skórovat nedokáže. Ani Náchodští se ale nenechali zahanbit a díky trefám Jakuba Vysokého a dvěma premiérovým gólům v dresu mužského Áčka z hole Jakuba Langpaula se stále drželi ve hře. Když pět minut před koncem základní hrací době zvýšil hostující ostrostřelec Burian již na 9:12, nebylo na co čekat. Domácí zkusili štěstí při hře bez brankáře, Black Angels však situaci zkušeně přestáli a navíc dvěma trefami do prázdné branky definitivně stvrdili své vítězství.