Základní skupina A vrcholové části Poháru Českého florbalu pokračovala zápasy druhého kola a v něm na sebe narazily celky, které v prvním kole nestačily na superligové soupeře. Náchodští dlouho trápili Black Angels, v závěrečné části však soupeř zkušenosti z vyšší soutěže zužitkoval. Budějovičtí na palubovce v Tanvaldu protivníkovi z Liberce nestačili a odvezli si na jih Čech vysoký debakl. O to větší motivaci měli v domácím prostředí proti Náchodu, kde si chtěli napravit pohárovou reputaci.

Oboustranně opatrné utkání prolomil v sedmnácté minutě prvním gólem zápasu David Špaček a náchodský supertalent přidal o necelou minutu později další branku, když proměnil trestné střílení. A ve 22. minutě utkání mohly na hrací plochu přistávat klobouky, neboť David Špaček potrestal vyloučení Štírů za pozdní příchod z kabin. Ve 29. minutě zaznamenal první úspěch domácích Vlček, Jakub Langpaul však našel velmi rychlou odpověď. Ještě do konce druhé části snížil na rozdíl dvou gólů domácí Veselý, další góly jsme ale v prostřední periodě neviděli - narozdíl od vyloučení, kterých bylo na obou stranách požehnaně.

Ve 45. minutě snížil na rozdíl pouhé jedné branky Holý a zadělal na drama, klid na florbalky Náchodských však dodal svým zásahem Lukáš Prause. Závěrečný tlak Českých Budějovic otupila zbytečná vyloučení soupeře, a tak se ze tří bodů za vítězství 3:5 mohli radovat Rytíři.

FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE - FLORBAL NÁCHOD    3:5 ( 0:2 , 2:2 , 1:1 )

Hráč utkání Českých Budějovic: Patrik Holý

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Kříž, Langpaul, Špaček, Vysoký - Kosař, Svoboda, Knettig, Rázl, Donaj A. - Prause, Pekárek, Mikšovský J., Tlučhoř, Mikšovský M.

Poslední utkání základní skupiny A vrcholové části Poháru Českého florbalu odehrají Náchodští florbalisté ve středu 30. srpna, kdy na domácí palubovce přivítají superligový FBC Liebrec. Utkání bude rozehráno v 19:00. Držte Rytířům palce. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!