To na co se všichni fanoušci náchodského florbalu, ale také hráči těšili, přišlo. Začátek ligové sezóny a první utkání, které Náchodští po třech letech odehráli na palubovce soupeře. A zatímco tehdy uštědřily Čelákovice Náchodu debakl 11:6, tentokrát to byli Náchodští, kdo dokázal úvodní zápas proti motivovanému nováčkovi soutěže z Blanska, který v soutěžích Českého florbalu působí teprve od roku 2013 a Národní ligu nikdy nehrál, zlomit ve svůj prospěch.

Začátek utkání se přitom Rytířům vůbec nepovedl. Hráči Náchoda byli zbytečně nervózní a Vlastimil Skalický hned ve 21. sekundě lovil míček ze své sítě. Rychlou odpověď však našel svojí premiérovou trefou Adam Kovařík a střelecky se již tradičně prosadila také produktivní dvojice náchodských mladíků Jakub Langpaul a David Špaček. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 2:3 a jednogólový náskok drželi Rytíři i po části prostřední, ve které se oba celky prosadily jednou - na straně Náchoda se mezi střelce zapsal Lukáš Rázl.

V úvodu třetí třetiny florbalisté Náchoda odskočili do tříbrankového trháku a zdálo se, že utkání směřuje k poklidnému vítězství Východočechů. A opět se o to postarali hráči, kteří se v dresu elitního náchodského týmu prosadili v soutěžním utkání vůbec poprvé. Nejprve druhá posila z Holic Jakub Tlučhoř a poté náchodský odchovanec Filip Knettig. Domácí trenér reagoval oddechovým časem a Blanenští vsadili vše na jednu kartu. Zukal a Mazáč snížili na rozdíl jedné branky, závěrečný tlak a hru domácího celku bez brankáře však Náchodští ustáli a po výhře 5:6 si připsali na úvod ligové sezóny tři body.


FBK ATLAS BLANSKO - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    5:6 ( 2:3 , 1:1 , 2:2 )
Branky Náchoda:
 Kovařík, Špaček, Langpaul, Rázl, Tlučhoř, Knettig.

Střely na branku: 13:28
Vyloučení: 3:1
Využití: 0:0
Počet diváků: 96
Hráč utkání Náchoda: Jakub Tlučhoř
Hráč utkání Blanska: Filip Mazáč

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Středa, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Prause, Vysoký, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M. - Knettig.


Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Jakuba Tlučhoře ZDEPříští týden mohou náchodští fanoušci přijít svému týmu fandit do Plechárny hned dvakrát. Ve středu 13. září od 19:00 odstartuje duel čtvrtého pohárového kola proti Spartaku Pelhřimov a v neděli 17. září od 17:00 rozehraje Náchod utkání druhého ligového kola proti loňskému vítězi základní části Národní ligy západ Slavii Plzeň.  Doražte do Plechárny Rytíře podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!