První ligové utkání je tady a Rytíři jej po třech letech zahájí opět na palubovce soupeře. Jako první se jim postaví do cesty FBK Atlas Blansko, v obměněné Národní lize západ jeden ze šesti nováčků soutěže. První ligový test ukáže, jak jsou Náchodští na sezónu, ve které mají ty nejvyšší ambice, připraveni. První náznaky toho, že by to nemuselo vypadat zle, přicházely už v utkáních Poháru Českého florbalu. Náchod byl stejně jako loni nasazen do vrcholové části poháru, kde svedl souboje se superligovými týmy Black Angels a Libercem, a také s prvoligovými Českými Budějovicemi. A právě favorita z jihu Čech připravili florbalisté Náchoda o tři body a v tabulce skupiny A jej přeskočili. Třetí místo jim zajistilo účast ve čtvrtém pohárovém kole, kde se utkají nadcházející středu s dalším nováčkem Národní ligy západ Pelhřimovem. V pohárových zápasech byl produktivní hlavně první útok s mladíky Davidem Špačkem a Jakubem Langpaulem a zkušeným Ondřejem Macháčkem. Věřme, že toto trio bude představovat hrozbu i pro ligové soupeře.


Náchodští v Poháru trápili také superligový Liberec.

Stejně jako Náchod, i Blansko si proklestilo cestu až do čtvrtého pohárového kola. Narozdíl od Rytířů se však Blanenští museli prokousat skupinou prvního kola, a poté dalšími dvěma vyřazovacími zápasy. První utkání základní skupiny přineslo hned překvapení v podobě prohry s Břeclaví, poté však florbalisté Blanska již nezaváhali, vyhráli skupinu 1. kola a i nadcházející dvě utkání. To poslední ve velmi dramatické přestřelce se Snipers Třebíč, která skončila výhrou Blanska 10:11 po samostatných nájezdech. Brankář Vojtěch Ott v nájezdech ani jednou nekapituloval, zatímco se prosadili jeho spoluhráči Daniel Šefčík a Ondřej Navrátil. Hned pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence zapsal v utkání Daniel Žilka.

Lídry týmu z oblasti Moravského Krasu jsou však jiní hráči - Lukáš Kučera, kterého si na střídavé hostování vyhlédli prvoligoví Buldoci z Brna, a Jakub Fedra. Každý z nich loni zapsal v utkáních Divize více než stovku kanadských bodů a svými výkony táhli Blansko za suverénním vítězstvím v základní části Divize D. V play-up však Blanenští museli předvést velkou morální sílu. Nejprve v prvním kole otočili nepříznivě vyvíjející se sérii s Olomoucí, kde prohrávali již 0:2 na zápasy, přesto se nakonec radovali z postupu v poměru 3:2. Ve druhém kole nestačilo Blansko na Třinec, který tak postoupil do východní skupiny Národní ligy. V baráži o postup proti Hranicím prohrálo Blansko první i třetí zápas a v rozhodujícím pátém ztrácelo ve třetí třetině na svého soupeře tři branky, přesto nakonec v prodloužení pátého utkání vybojovali hráči Blanska postup do Národní ligy. 

Utkání Blanska a Náchoda startuje v sobotu 9. září v 17:00 a otevře letošní ročník Národní ligy západ. Držte Rytířům aspoň na dálku palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!


FBK Atlas Blansko vs. Florbal Primátor Náchod
1. kolo Národní ligy západ TJ ČKD Blansko
Sobota 9. září 17:00 online událost na FB