Zatímco Náchodští odehrají ve středu již třetí a poslední zápas základní skupiny A vrcholové části Poháru Českého florbalu, pro Liberec se bude jednat teprve o druhé utkání a skupinu zakončí až v neděli 3. září proti Black Angels. Rytíři si zatím v konkurenci elitních českých týmů nevedou vůbec špatně. V prvním utkání trápili 50 minut pražské Black Angels a výsledkem byla u Náchodských málo vídaná přestřelka 9:14. A ve druhém skupinovém duelu si už Rytíři konečně připsali kýžené body, když získali skalp prvoligových Českých Budějovic. Střelecky se v úvodních dvou kolech dařilo náchodskému talentu Davidu Špačkovi a hned pětice hráčů si připsala soutěžní premiéru v náchodském Áčku - byli jimi Jakub Tlučhoř, Adam Kovařík, Jakub Langpaul, Filip Knettig a Antonín Donaj.


Rytíři mají v základní skupině AV na kontě 3 body, když překvapili prvoligové Štíry České Budějovice - foto: Flickr FBC České Budějovice.

Kádr Liberce zaznamenal během letní přestávky spoustu změn. Ztrátami jsou odchody Jana Baudische do Dvora Králové, Tomáše Dleska do Hradce Králové, superligového mistra Daniela Mücka do Bohemians a nebo bývalého Náchoďáka Jana Světlíka, jenž bude v této sezóně hostovat ve Všestarech. Na sever Čech však rovněž zajímavá jména dorazila - konkrétně Marek Korych přicházející z Mladé Boleslavi, jehož si náchodští diváci pamatují z loňské čtvrtfinálové série play-off, kdy trápil Rytíře v barvách do první ligy postoupivší Orky Čelákovice. Dále zcestovalý Matyáš Velc, který po sezóně v Karlových Varech opět střídá štaci či Patrik Rozkovec z Bohemians. Důkazem, že si vše sedlo, bylo první pohárové utkání, ve kterém Liberečtí rozdrtili České Budějovice na palubovce v Tanvaldu 20:1, což je vůbec nejvyšší výhra letošní vrcholové části. Hned 10 kanadských bodů si připsal Vojtěch Wiener, čtyři góly vstřelil Jakub Mádlo a hattrick zaznamenal juniorský mistr světa Filip Smutný.

Zajímavostí je, že Náchod s Libercem změřil síly v poháru i loni - tehdy dominovali hosté, kteří zvítězili v Plechárně vysoko 4:11. Jak to dopadne tentokrát se dozvíme ve středu večer. Startujeme v 19:00. Doražte podpořit náchodské florbalisty do Plechárny. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!


Florbal Náchod vs. FBC Liberec
Pohár ČF - vrcholová část - 3. kolo SH TJ Náchod
Středa 30. srpna 19:00 online událost na FB