Během jedenácti dnů se na tradičním letním soustředění vystřídali náchodští hráči od přípravek až po muže. Hned první turnus nabídl rekordní účast, 10. srpna vyrazila do podkrkonošského městečka téměř padesátka účastníků z týmů Starších žáků, Dorostenců a Juniorů. Ti absolvovali náročné tréninky v místní hale i na venkovním hřišti ve zdejším sportovním areálu, případně v přilehlém parku, který při extrémně vysokých teplotách poskytl aspoň trochu přívětivější útočiště.

Zatímco Starší žáci pilovali zejména herní činnosti jednotlivce, u Dorostenců a Juniorů byly tréninky zaměřeny hlavně na hru samotnou a zvládnutí nového herní systému, kterým se budou elitní náchodské týmy v příští sezóně prezentovat. Na programu však byly také individuální tréninky skupiny Next Generation, která se rovněž dvakrát vydala do blízkého Trutnova, aby ve Sportovním centru Olymp zapracovala také na své kondici. 

Nebylo to však jen o fyzické námaze a tvrdé dřině na trénincích. Všichni přítomní v horkých letních dnech ocenili výlety k místnímu splavu, kde se předháněli v tom, kdo předvede esteticky nejzajímavější skok do vody. Kluci a dvě přítomné dámy se bavili také při fotbálku, grilování nebo hraní her ve společenské místnosti. Starší žáci zase absolvovali předsezónní pohovory i společné sezení, během kterého si nastavili sezónní cíle - jak jinak než ty nejvyšší.

Ve čtvrtek večer dorazili do Hostinného také Muži A, kteří do nedělního odpoledne absolvovali devět intenzivních tréninkových jednotek v hale a spolu s Juniory, Dorostenci a Staršími žáky také kondiční testy. A když v sobotu střídali Juniory, Dorostence a Starší žáky hráči naší akademie - tedy Mladší žáci, Elévové a Přípravka - bylo v tu dobu v hale přítomných téměř devadesát náchodských florbalistů a trenérů. Toho jsme využili pro společné týmové focení - jak to Náchoďákům sluší se můžete podívat zde.

Od soboty do čtvrtka patřilo Hostinné hráčům a hráčkám Mladších žáků, Elévů a Přípravky. Ti se o útočiště dělili první dva dny s elitním týmem, od pondělí pak byli v Hostinném sami. I naši nejmladší si užili pořádnou porci halových i venkovních tréninků, ale i zábavy. Na programu byl například výlet do Baldova světa, soutěže o ceny v hrách či koupačka pod splavem. Letošní letní soustředění bylo opět vydařené a my se již těšíme na to další, které nás čeká za rok na stejném místě. Děkujeme všem hráčům a hráčkám, kteří se akce zúčastnili, za příkladné tréninkové nasazení, a také firmě Olvan za zapůjčení dodávky pro přepravu zavazadel.