Začátek utkání s Benešovem se rozhodně nenesl v trendech předchozích zápasů. Zatímco v posledním ligovém duelu s Jaroměří Náchodští propadli v první třetině, když jí prohráli 0:5, v Bystřici, kde Benešov hraje své domácí zápasy, jí naopak zvládli perfektně. A zatímco poslední vzájemné měření sil Náchoda s Benešovem rozhodl Daniel Kříž až šestnáct sekund před koncem, tentokrát bylo o vítězi utkání jasno daleko dříve. A právě střelec gólu z posledního vzájemného duelu skóre proti Benešovu otevřel, když v sedmé minutě zápasu využil po asistenci Matěje Mikšovského přesilovou hru. Ve dvanácté minutě zvýšil na 0:2 Lukáš Prause, když potrestal chybu domácích v rozehrávce a ve 14. minutě zafungovala v další přesilové hře opět spolupráce Matěje Mikšovského a Daniela Kříže, jenž zvýšil již na 0:3. Domácí poté zabrali a ještě v průběhu úvodní třetiny se mohli vrátit do hry - Martin Šimek však při trestném střílení proti Vlastimilu Skalickému neuspěl.

Druhá třetina začala stejně vesele, jako skončila ta první - a již po 53 sekundách lovil Lukáš Brož míček ze své branky počtvrté, to když se prosadil Jonáš Mikšovský. V polovině zápasu sice Petr Tůma snížil na 1:4, radost však domácím vydržela pouhých pět sekund, než vrátil Rytířům čtyřbrankový náskok Matěj Mikšovský. V závěrečné třetině florbalisté Náchoda kontrolovali hru a přidali ještě jednu branku. O tu se postaral znovu Matěj Mikšovský, který potrestal i třetí vyloučení domácího celku. Když už se domácí dostali do šance, stál jim v cestě téměř nepřekonatelný Vlastimil Skalický, který z 38 střel pustil za svá záda jedinou. Náchodští vyhráli přesvědčivě 1:6 a v tabulce Národní ligy západ stále drží šesté místo. To Benešov bude muset v posledních dvou kolech, pokud se chce ještě dostat do play-off, pořádně zabrat a zároveň spoléhat na zaváhání Králova Dvora, který s jednobodovým náskokem drží poslední postupovou osmou pozici.