Do konce základní části Národní ligy západ zbývají poslední dvě kola a florbalisté Náchoda se tak představí naposledy před vyřazovacími boji domácímu publiku. A to ne v ledajakém zápase, přivítají totiž vedoucí celek soutěže Slavii Plzeň a pokusí se navázat na vítězství z minulého kola v Benešově. Tam Náchod vyhrál jednoznačně 1:6 a utnul sérii čtyř zápasů, ve kterých nedokázal naplno bodovat. Rytířům by ke třem bodům mohlo pomoct ofenzivní duo bratrů Mikšovských, kterým se v poslední době střelecky daří. Matěj nastřádal již osmnáct gólů, Jonáš třináct. Elitní tým však letos zdobí hlavně pevná obrana. 86 gólů, kteří Náchodští obdrželi, je vůbec nejméně z celé soutěže. Velkou měrou k tomu přispívá i brankář Vlastimil Skalický, který je s úspěšností zákroků 84,48% nejlepším brankářem soutěže, pokud počítáme ty gólmany, kteří odchytali aspoň pět zápasů. Vlastimil odchytal již 1121 minut, což je nejvíce z celé soutěže. Žádný jiný gólman v Národní lize západ se nedostal přes 1000 odchytaných minut.

7:2

Plzeňané stojí v čele Národní ligy západ především díky deseti výhrám v řadě. Naposledy si vyšlápli na třetí Orku Čelákovice, které na jejím hřišti nadělili hned dvanáct gólů, předtím zase porazili v přímém souboji o první příčku FbC Hradec Králové, na něhož mají v tuto chvíli tříbodový náskok. Elitní celek mladého klubu, který byl založen teprve v roce 2015, nastřílel hned sedmkrát svým soupeřům dvouciferný počet branek. Zároveň se může chlubit nejlepší přesilovkou - využití početní převahy Západočechů činí 38,46%. O to více rozhodne disciplína na straně Náchodských. V prvním vzájemném duelu hráli Rytíři čtyři oslabení a domácí je za to dvakrát potrestali.

V první čtveřici tabulky střelců soutěže najdeme hned tři Plzeňské hráče. Nejlepším střelcem Národní ligy je s 29 vstřelenými góly Pavel Šimeček, třetí místo patří Jakubu Mikoláškovi, který se trefil 22krát a o jednu branku méně zaznamenal čtvrtý Filip Štědrý. I díky nim se může Plzeň chlubit druhou nejlepší ofenzivou v soutěži. Plzeňané jsou stoprocentní ještě v jedné disciplíně a tou je úspěšnost v prodloužení. Čtyřikrát skončil zápas Plzeň po šedesáti minutách nerozhodně a pokaždé se z bodu navíc radovali Slávisté. A to Náchod své zápasy do prodloužení dovést umí. Letos tomu tak bylo hned sedmkrát a Rytíři mají mírně negativní bilanci tří výher a čtyř porážek.

TJ Sokol Jaroměř vs. FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 6:7p

V prvním vzájemném zápase stáhli Náchodští v závěrečné třetině čtyřbrankové manko a dotáhli utkání do samostatných nájezdů, ve kterých byl však úspěšnější soupeř. Jak to dopadne tentokrát? To se dozvíme v sobotu večer. Utkání bude rozehráno ve 20:00, doražte náchodské florbalisty do Plechárny podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!