Náchod a Pelhřimov se utkaly podruhé v krátké době, neboť oba celky svedly vzájemný souboj ve čtvrtém kole Poháru Českého florbalu. Tehdy se zejména díky vydařené úvodní třetině radovali z postupu po výhře 7:4 Náchodští. Ti byli favoritem i druhého vzájemného duelu, a to nejen díky lepšímu postavení v tabulce, ale i kvůli tomu, že hosté přijeli vinou marodky na východ Čech v okleštěné sestavě. Oba celky však dělily v tabulce Národní ligy západ pouhé tři body a tak pokud by Pelhřimov v Plechárně uspěl, mohl Rytíře předskočit.

První třetina však jasně ukázala, že tento scénař dnes skvěle fandící diváci v Plechárně neuvidí. Náchodští na svého soupeře vlétli a v úvodní periodě jej naprosto jasně přehráli. Skóre otevřel v 5. minutě Lukáš Prause, který si pro pas Matěje Mikšovského zaběhl až na malé brankoviště. Druhou branku Náchoda přidal Daniel Kříž a když v přesilové hře rozjásal diváky Ondřej Macháček, vypadalo to s hosty zle. Ti se vrátili do hry gólem Mozra, který zametl za Skalického záda míček odražený od zadního mantinelu, třígólové vedení však vrátil Rytířům brankou do šatny Jonáš Mikšovský.

Ondřej Macháček vyhrává souboj o míček. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

Prostřední třetiny Náchodským v předešlých duelech nevycházely, tohoto strašáka však velmi rychle zažehnal David Špaček dvěma skvělými momenty. Nejprve sám překonal brankáře Domkáře a o chvíli později chytře využil neuváženého střídání hostů, aby navezl míček na jejich útočnou polovinu a našel Jakuba Langpaula, kterému jen stačilo nastavit florbalku a usměrnit míček do pelhřimovské branky. Ani poté náchodská dominance neutichla a Ondřej Macháček s Danielem Křížem se povýšili na dvougólové střelce, přičemž Ondřej Macháček zapsal svojí branku dokonce při vlastním oslabení. Hosté ještě na konci druhé části korigovali na 8:2.

V závěrečné třetině už Náchodští dominanci na hřišti nepředvedli. Pelhřimovští byli více na míčku a narozdíl od Náchoda své šance v posledním dějství zápasu využili. Náchodští zase dostali do zápasu všechny náhradníky a tak si mimo jiné odbyl svoji premiéru na palubovce v dresu mužského Áčka Petr Hencl. Pelhřimovští se trefili třikrát, na náchodské straně se zapsal mezi úspěšné střelce Dalibor Vlášek. Rytíři si připsali do tabulky Národní ligy západ tři body za výhru 9:5 a díky zaváhání Troopers a Slavie Plzeň poskočili na druhou příčku.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - SPARTAK PELHŘIMOV   9:5 ( 4:1 , 4:1 , 1:3 )
 2x Kříž, 2x Macháček, Prause, Mikšovský J., Špaček, Langpaul, Vlášek.

Hráč utkání Pelhřimova: Jan Knězů

Sestava Náchoda: Skalický (Fröde) - Vlášek, Jebavý, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Vysoký, Prause, Mikšovský J., Kříž, Mikšovský M. - Pekárek, Donaj A., Hencl.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a MVP kabiny Náchoda Dalibora Vláška ZDE

Komentář trenéra Pelhřimova Jana Kotena a nejlepšího hráče Pelhřimova Jana Knězů ZDE

Náchodské florbalisty nyní čekají dva výjezdy - nejprve na palubovku Benešova a poté i na hřiště Kobylis. Doma se tak představí až v neděli 19. listopadu proti Troopers. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!