Náchod rozhodl o výhře drtivým nástupem

Do sobotního duelu vstoupili Náchodští jako velká voda a hosté se ani nestačili rozkoukat a už prohrávali 5:0. Mohla za to i jejich nedisciplinovanost - Náchodští využili v první třetině dvě přesilovky a jedno trestné střílení. A přestože se Panteři snažili ve zbytku zápasu s vývojem něco udělat, hráči Náchoda si luxusní náskok hlídali. V závěrečné periodě přišel přeci jen místy drtivý tlak Pražanů, ovšem když už náhodou nedokázal zasáhnout vynikající Vlastimil Skalický, zastoupili jej jeho spoluhráči, kteří blokovali jednu střelu za druhou. Gól Daniela Kříže definitivně stvrdil vítězství Náchodských! Panteři dostali podruhé v řadě osm gólů a stav série byl 2:1 pro Rytíře.

Fanoušci Náchoda oslavují gól Maxima Kubelky. Fotogalerie Matouše Nýče ze sobotního zápasu ZDE.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - PANTHERS PRAHA  8:4 ( 5:0 , 1:1 , 2:3 )

Odkaz na fotogalerii Matouše Nýče ZDE

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Langpaul, Čáp, Špaček, Macháček - Rázl, Prause, Matoulek, Kubelka, Kříž - Vysoký, Svoboda, Mikšovský J., Jakubský, Mikšovský M. - Knettig, Tlučhoř, Jebavý.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka ZDE

Komentář trenéra Panthers Patrika Míky ZDE

Stav série: 2:1

Panteři utekli hrobníkovi z lopaty

Slabé výkony dosavadní brankářské jedničky Panthers Jana Buzíka v předchozích dvou zápasech donutily hostujícího trenéra Míku přemýšlet, kterého ze svých čtyř gólmanů nasadí do čtvrtého semifinálového zápasu. Nakonec vsadil na Jana Kobzu, který však v prvních šesti minutách dvakrát lovil míček ze sítě. Hostující trenér reagoval oddechovým časem, po kterém vstoupili na hřiště úplně proměnění Panteři, kteří ještě do konce úvodní části vývoj skóre otočili. Ve zbytku utkání dominovali brankáři. Na náchodské straně doháněl Pražany k šílenství Vlastimil Skalický, na druhé straně vládl brankovišti muž nedělního zápasu Jan Kobza. Toho pouze při trestném střílení Davida Špačka zastoupil Buzík a mohl si tak aspoň trochu napravit dojem z pokaženého víkendu. Panteři odskočili ve druhé části do dvoubrankového vedení a drželi jej až do závěrečných minut. V powerplay vykřesal naději pro Rytíře Daniel Kříž, závěrečný tlak však hosté ustáli a vyrovnali tak stav série na 2:2.

Vlastimil Skalický rozehrává poté, co zlikvidoval další střelu Panterů. Fotogalerie Matouše Nýče z nedělního zápasu ZDE.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - PANTHERS PRAHA  3:4 ( 2:3 , 0:1 , 1:0 )