Finálová série mezi Náchodem a Plzní se přesunula na východ Čech za stavu 2:0 pro Plzeňské, a to přesto, že zejména v úvodním zápase byli Rytíři velmi blízko k vítězství. To však, stejně jako v neděli, urvali pro sebe hráči Slavie, a tak před Náchodskými stál nelehký úkol - odvrátit hned tři mečboly soupeře. Že to Náchodští nehodlají zabalit naznačil hned samotný úvod zápasu, když hned po 21 sekundách hry rozjásal diváky Filip Čáp. Těch dorazilo do Plechárny hned 281 a byli slyšet - a to nejen ti Náchodští, ale i koutek těch Plzeňských. Ti přihlíželi tomu, jak se jejich tým marně snaží dobýt branku Vlastimila Skalického, jenž předváděl znovu fantastické zákroky. Recept našel až ve 26. minutě Huleš. Už se zdálo, že se po dvou třetinách půjde do kabin za vyrovnaného stavu, když zpražil Rytíře gólem do šatny Konrady.

Filip Čáp vstřelil v zápase hned dvě branky! Fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

Neuběhly ani tři minuty ze třetí periody a hosté se radovali znovu, tentokrát zásluhou Kuhajdy. Rytíři však nechtěli dopřát Plzni pohár pro vítěze lacino. V 51. minutě vstřelil svoji druhou branku v zápase Filip Čáp a dostal Náchodské na kontakt. Závěrečný tlak vygradoval hrou bez brankáře, kterou po chvíli zužitkoval Maxim Kubelka. 3:3 a hala se otřásala v základech - utkání mířilo do prodloužení.

Opatrné prodloužení branku nepřineslo a tak měly rozhodnout samostatné nájezdy. Končila třetí série a Náchod byl na pokraji vyřazení, když v prvních dvou proměnili Konrady a Huleš, zatímco náchodští střelci neuspěli hned v úvodních třech pokusech. Na konci třetí série však Vlastimil Skalický vychytal freestylový pokus Meda a v té čtvrté Maxim Kubelka vrátil úspěšným nájezdem Náchod do hry. To byl ovšem jediný pokus, který brankář Dolák pustil za záda - a když v páté sérii vychytal Daniela Kříže, mohla propuknout plzeňská radost.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - FBŠ SLAVIA FAT PIPE PLZEŇ  3:4pn ( 1:0 , 0:2 , 2:1 )

Odkaz na fotogalerii Matouše Nýče

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Donaj F., Čáp, Špaček, Macháček - Langpaul, Prause, Matoulek, Kubelka, Kříž - Vysoký, Svoboda, Rázl, Mikšovský J., Mikšovský M. - Knettig, Tlučhoř, Kovařík.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Filipa Čápa ZDE

Komentář trenéra Plzně Jakuba Šimka a nejlepšího hráče Plzně Daniela Doláka ZDE

Do 1. ligy postoupila Slavia Plzeň, pro Rytíře však cesta nekončí. Náchod má stále možnost vybojovat si prvoligovou příslušnost v baráži, ve které změří síly s pražským Startem. Začínáme dvojzápasem na palubovce soupeře, poté se série přesune do Plechárny. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!