Náchodští prošli do pátého pohárového kola přes Spartak Pelhřimov, Butchis byl po účasti ve vrcholové skupinové části do pátého kola nasazen. Asi netřeba zmiňovat, že superligový celek byl v utkání jasným favoritem, Rytíři si však věřili, že mu můžou zatopit. Opravňoval je k tomu i výsledek posledního ani ne dva roky starého vzájemného duelu, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ani tentokrát k nim nebylo daleko.

Butchis působil od začátku zápasu aktivněji a vytvořil si několik nebezpečných brankových příležitostí. První gól zaznamenali Pražané v desáté minutě v přesilové hře po vyloučení Tlučhoře a když vstřelili Náchodským v závěru první části gól do šatny, šli poprvé do kabin mnohem spokojenější. Neuběhly však ani dvě minuty prostřední periody a bylo srovnáno. Gólový účet Náchoda otevřel účelnou střelou Marek Svoboda a o vyrovnání se postaral po krásné kombinaci s Ondřejem Macháčkem Filip Čáp.

Jakub Tlučhoř vede míček směrem k soupeřově brance. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče na Flickru ZDE.

V krátkém čtrnáctisekundovém rozmezí na začátku 27. minuty odskočil Butchis dvěma slepenými brankami do dvoubrankového vedení, Náchodští to však v žádném případě nezabalili. Naopak, soupeře začali přehrávat a odměna se dostavila ve třetí třetině. Pokaždé ale, když se Náchod přiblížil na rozdíl jedné branky, dokázal Butchis opět odskočit do dvoubrankového vedení. Za Náchod se ve třetí části trefili Jakub Langpaul, Filip Čáp a dvě branky přidal kapitán Jonáš Mikšovský a necelých deset minut před koncem tak svítilo na tabuli skóre 6:7. Přestože se Rytíři snažili o vyrovnání, odvolali brankáře a chvíli hráli dokonce v šesti hráči v poli proti čtyřem, další gól již nepadl. Butchis tak vydoloval v Plechárně jednobrankové vítězství a postup do šestého kola, pro Náchodské pohárová soutěž končí.

FLORBAL NÁCHOD - BUTCHIS   6:7 ( 0:2 , 2:2 , 4:3 )
 2x Čáp, 2x Mikšovský J., Svoboda, Langpaul.

Střely na branku: 20:19
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:1
Počet diváků: 77
Hráč utkání Náchoda: Ondřej Macháček
Hráč utkání Butchisu: Jakub Černý

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Prause, Kříž, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M. - Vysoký, Jakubský, Donaj A.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Ondřeje Macháčka ZDE

Komentář trenéra Butchisu Jakuba Rohna a nejlepšího hráče Butchisu Jakuba Černého ZDE

Příští utkání odehrají náchodští Muži A tuto neděli 15. října, a nebude to jen tak ledajaký zápas. Rytíře totiž čeká ostře sledované východočeské derby proti Jaroměři. Utkání začne v 18:00, předtím mohou diváci navštívit zápasy Mužů C a Juniorů. Doražte do Plechárny podpořit náchodské florbalisty! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!