Že bude derby Náchoda a Jaroměře mimořádným zážitkem bylo jasné hned od začátku. Domácí i hostující fanoušci vytvořili v Plechárně skvělou atmosféru, která nabudila hráče obou celků k nadstandardním výkonům. Jaroměř chtěla dát na začátku zápasu Náchodským najevo, že i přes nepříznivé postavení v tabulce Národní ligy bude pro domácí Rytíře těžkým soupeřem a dostala se k několika střelám, ty však byly spíše propagační a tak si s nimi Vlastimil Skalický ve spolupráci s dobře blokujícími obránci poradil. Naopak florbalisté Náchoda, když se po úvodních minutách otrkali, předváděli mnohem větší tah na branku a nebezpečnost v zakončení. Náchod postupně přebral otěže zápasu a v první třetině předvedl naprostou dominanci. Při prvních dvou velkých příležitostech domácích zachránila brankáře Völgyiho tyčka, v jedenácté minutě však již Ondřej Macháček v početní výhodě otevřel skóre. Tou dobou bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a Jaroměřští náchodskému tempu nestačili. V šestnácté minutě zlomil prokletí letošní sezóny na brankovišti dorážející Matěj Mikšovský. Pro nejlepšího střelce Náchoda loňského ročníku to byla teprve první ligová branka letošní sezóny v dresu mužského Áčka. A když nabídl hostující Krigovský svým nesportovním chováním Náchodu další přesilovku, mohl slavit Náchod další branku poté, co David Špaček vymetl svojí dělovkou šibenici.

Do druhé části však Náchodští vstoupili nekoncentrovaně a již po sedmi sekundách inkasovali. Hosty gól nabudil, naopak domácí zbytečně znervózněli. A to byla voda na jaroměřský mlýn. Hosté se dostávali k nebezpečným odskokům a zásluhou Sedláčka a Výborného vyrovnali na 3:3. Náchod si pomohl skvěle sehraným volným úderem, který zakončil přesnou střelou k tyči David Špaček. Rytíři znovu získali jistotu i sebevědomí na míčku a zlepšený výkon vyústil v branky obránců Jakuba Vysokého a Filipa Čápa, které určili skóre po dvou třetinách 6:3.

Adam Kovařík obchází Tomáše Veinfurtera Jaroměře. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče na Flickru ZDE.

Kdo čekal, že se hosté pokusí v závěrečné periodě s výsledkem cokoli udělat, byl by překvapen. Závěrečná třetina se totiž změnila v náchodskou exhibici. Rytíři hráli v pohybu s míčkem a hostující hráči se tak vůbec nedostali do hry. Náchodským v cestě za třemi body pomohla i disciplinovanost, kdy se narozdíl od soupeře vyvarovali faulů a nesportovního chování vedoucího k vyloučení. Další dvě branky přidali Ondřej Macháček a střelou do prázdné branky také kapitán Jonáš Mikšovský. Rytíři ovládli sedmnácté soutěžní derby jasně 8:3 a ukázali kdo jsou "vládci východu"!

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - TJ SOKOL JAROMĚŘ   8:3 ( 3:0 , 3:3 , 2:0 )
Branky Náchoda:
 2x Špaček, 2x Macháček, Mikšovský M., Vysoký, Čáp, Mikšovský J.

Odkaz na sestřih branek

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Prause, Pekárek, Mikšovský J., Kříž, Mikšovský M. - Vysoký, Jakubský, Donaj A.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Davida Špačka ZDE

Příští utkání odehrají florbalisté Náchoda v sobotu 21. října v Rudné na palubovce Panthers Praha, které Náchod ještě nikdy neporazil. O týden později, v neděli 29. října, přivítají Rytíři v domácím ligovém zápase Spartak Pelhřimov. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!