Historicky čtvrtý vzájemný souboj plzeňské Slavie a Náchoda sliboval parádní podívanou, neboť proti sobě nastoupily druhý a třetí tým ligové tabulky. Náchodští chtěli zlomit nepříznivou bilanci se soupeřem ze Západu Čech, o motivaci postaráno však měli i Plzeňané, kteří do zápasů s Náchodem tradičně přistupují tak, jako by se jednalo o derby, přestože geograficky dělí oba kluby 250 kilometrů.

Náchod začal zápas na míčku a Plzeňané zataženi čekali na chyby. Ty bohužel přišly a po dvou nepřesnostech v náchodské rozehře vedli domácí 2:0. Když ale z červeno-černých opadla nervozita, ukázali, že jsou lepším celkem na hřišti a dočkali se zasloužené snížení z hole Davida Špačka. V závěru úvodní třetiny byli navíc vyloučeni dva domácí hráči a do druhé části tak vstupoval Náchod s výhodou dvou mužů v poli a velkou šancí na zvrat v zápase.

A vyrovnání v přesilové hře pěti proti třem se povedlo - postaral se o něho střelou do šibenice Filip Knettig. V následné přesilovce pět na čtyři však Rytíři neuhlídali Konradyho a Plzeň opět vedla. V další fázi druhé třetiny ale bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Daniel Kříž ještě nájezd neproměnil a ve velké šanci netrefil odkrytou branku Jakub Vysoký, i tak Náchodští otočili po druhém zásahu Davida Špačka a předbrankovém důrazu na brankovišti dorážejícího Adama Kovaříka. V závěru třetiny však přišla vyrovnávací branka z ničeho - postaral se o ní po špatně rozebraném volném úderu Kuhajda.

Start do závěrečné části Náchodští nezachytili a po brankách Fuchse a Huleše prohrávali 6:4. Plzeň od té doby hrála co potřebovala a když už se Rytíři dostali do šance, tak ji zlikvidoval skvělý Dolák. V závěru třetiny ještě překonal Matěje Stuchlíka, který po šestém gólu Plzně vystřídal Vlastimila Skalického, domácí Šimeček, který tak v zápase dokonal hattrick. Ani herní převaha Rytířů proti efektivní Plzni tak na body nestačila. Domácí zvítězili 7:4 a upevnili si v tabulce Národní ligy západ druhé místo. Třetí Náchod nyní ztrácí na Slavii Plzeň pět bodů.

FBŠ SLAVIA FAT PIPE PLZEŇ - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD   7:4 ( 2:1 , 2:3 , 3:0 )

Odkaz na sestřih branek

Sestava Náchoda: Skalický (48. Stuchlík) - Vlášek, Jebavý, Langpaul, Špaček, Jakubský - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Vysoký, Prause, Mikšovský J., Kříž, Mikšovský M.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Davida Špačka ZDE

Příští utkání odehrají Rytíři v sobotu 2. prosince, kdy na domácí palubovce přivítají Králův Dvůr. Utkání bude rozehráno v 19:00. Doražte do Plechárny podpořit náchodské florbalisty! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!