V prvním vzájemném zápase na palubovce Milevska se nejprve Náchodští dostali do rychlého dvoubrankového vedení, posléze Milevsko otočilo na 4:2, aby Náchod v samotném závěru vyrovnal a zajistil si aspoň bod. Odveta na východě Čech měla přesně opačný průběh.

Hosté rychle vedli 0:2, když se nejprve střelou na bližší tyč Stuchlíkovy branky prosadil Daniel Dolejš a poté za přispění smolné teče náchodského obránce Martin Dolejš. Rytíři se však rychle oklepali a brzy získali půdu pod nohama. K obratu je nasměroval Adam Kovařík, který v samostatném úniku snížil šikovným zakončením pod padajícím brankářem. Po půlhodině hry vyrovnal na 2:2 dalekonosnou střelou Filip Knettig a o chvíli později se stejný hráč postaral o obrat, když stál na konci náchodské rozehry z rohu hřiště. Ve 49. minutě bylo ještě veseleji, poté co brankáře Zemana nachytal střelou na bližší tyč Filip Čáp, jenž se objevil v náchodské sestavě po dvouměsíční pauze zapříčiněné zraněním.

Náchod měl spoustu příležitostí utkání definitivně rozhodnout, šance však zůstaly nevyužity a hostům se tak naskytla příležitost k tomu, aby z Plechárny neodjížděli s prázdnou. A Milevští ji chytli za pačesy. Nejprve Daniel Dolejš využil nařízené trestné střílení a na 4:4 vyrovnal v přesilové hře Matěj Doubek. V základní hrací době žádná další branka nepadla a nenabídlo ji ani prodloužení.

A tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Na zásah Martina Dolejše odpověděl Daniel Kříž, v dalších sériích byli úspěšní brankáři. Proti Danielu Dolejši, úspěšnému exekutorovi nájezdu ve třetí třetině, se postavil do branky poprvé v Národní lize Petr Kovář, a uspěl. Po třech nájezdech byl stav série 1:1 a tak přišla ke slovu náhlá smrt, kdy se hned na začátku postavili proti brankářům úspěšní střelci z prvních sérií. Martina Dolejše Matěj Stuchlík skvěle vychytal a když se na druhé straně opět nemýlil Daniel Kříž, mohla na náchodské straně propuknout radost. Florbalisté Náchoda zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech a oplatili tak Milevsku podzimní porážku.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - FBC DOŠWICH MILEVSKO  5:4pn ( 4:2 , 0:1 , 7:4 )

Odkaz na sestřih branek

Sestava Náchoda: Stuchlík (65. Kovář) - Vlášek, Knettig, Mikšovský J., Špaček, Macháček - Vysoký, Prause, Čáp, Kříž, Langpaul. - Jebavý, Svoboda, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Čečetka.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Filipa Knettiga ZDE

Komentář trenéra Milevska Marka Jiříka a nejlepšího hráče Milevska Martina Dolejše ZDE

Příští utkání odehrají florbalisté Náchoda až po Novém roce. V sobotu 6. ledna vyrazí v rámci východočeského derby na palubovku Jaroměře a o týden později - v sobotu 13. ledna - přivítají lídra Národní ligy západ Panthers Praha. Doražte Rytíře podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!