Náchod šel do zápasu s předposledním celkem tabulky jako jasný favorit, nejen díky postavení v tabulce, ale i díky průběhu prvního vzájemného zápasu, ve kterém Rytíři zvítězili jednoznačně 11:7. A roli favorita potvrzovali Náchodští od úvodní minuty. Králův Dvůr jasně přehrávali a již v čase 13:26 svítilo na světelné tabuli skóre 4:0 a zdálo se, že utkání bude mít podobný průběh jako to předešlé. Nekoncentrace v závěru úvodního dějství však stála Rytíře lepší výchozí pozici do zbytku zápasu. Hostům se podařilo vstřelit dva góly do šatny a ucítili šanci, které se drželi.

Druhá třetina byla z pohledu domácího celku trápením. V úvodu byli Královédvorští lepším týmem na hřišti a snížili na rozdíl jedné branky. Ve druhé polovině druhé periody převzali otěže florbalisté Náchoda, velké šance však zůstaly nevyužity a tak to bylo před závěrečnou třetinou pouze o gól.

Ne nadlouho - již po 13 sekundách vyrovnal na 4:4 Škoula. Rytíře nasměrovala k vítězství první formace, ve které se poprvé v sezóně vedle křídel Davida Špačka a Ondřeje Macháčka objevil kapitán Jonáš Mikšovský. Na jeho branku hosté ještě zareagovali vyrovnáním, na další dva zásahy Davida Špačka již ne. Když se trefili ještě Ondřej Macháček a potřetí v zápase Jonáš Mikšovský, bylo rozhodnuto. Hosté zkusili ještě štěstí při hře bez brankáře, při které padlo po dvou brankách na obou stranách. Domácí zvítězili v přestřelce 11:7 a upevnili si třetí místo v tabulce Národní ligy západ. Hosté z Králova Dvora se po páté prohře v řadě propadli až na samotný chvost tabulky Národní ligy západ.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - T.B.C. KRÁLŮV DVŮR  11:7 ( 4:2 , 0:1 , 7:4 )
 5x Špaček, 3x Mikšovský J., Kříž, Macháček, Mikšovský M..

Odkaz na fotogalerii Matouše Nýče

Sestava Náchoda: Stuchlík (Skalický) - Vlášek, Knettig, Mikšovský J., Špaček, Macháček - Vysoký, Prause, Langpaul, Kříž, Mikšovský M. - Čečetka, Svoboda, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Jakubský, Osifčin, Jebavý.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Davida Špačka ZDE

Komentář trenéra Králova Dvora Michala Kuberta a nejlepšího hráče Králova Dvora Jakuba Votavy ZDE

Příští utkání odehrají florbalisté Náchoda v neděli 10. prosince na palubovce nováčka Národní ligy západ Písku. Doma se naposledy v kalendářním roce 2023 představí v neděli 17. listopadu, kdy od 16:00 přivítají Došwich Milevsko. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!