Poslední dva vzájemné zápasy skončily výhrou Náchoda a nejen z tohoto důvodu, ale i díky postavení v tabulce, bylo o favoritovi utkání jasno. Florbalistům Benešova se však poslední dva ligové souboje vydařily a to je opravňovalo, aby do duelu s Náchodem nastoupili sebevědomí. Hned od první minuty bylo jasné, že to nebude lehké utkání. Benešovští nastoupili s uspávací taktikou a Náchodští nebyli tolik aktivní, aby se jim podařilo snahu domácích rozbít. Ve 14. minutě vše prolomil kapitán Náchoda Jonáš Mikšovský, ovšem odpověď domácího celku přišla záhy a tak se šlo poprvé do kabin za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé periody vrátil Náchodu vedení ranou z volného úderu David Špaček, Benešovští však rozhodně nic nezabalili a góly Pavlíčka a Gareise zápas otočili. Poté přeci jen Rytíři převzali otěže utkání a brankami Davida Špačka, Lukáše Rázla, Matěje Mikšovského a Ondřeje Macháčka se ještě ve druhé třetině postarali o obrat, přičemž jeden úspěch zaznamenali také domácí.

Ve třetí třetině již Náchod využil většího klidu na florbalkách i otevřenější obrany domácích. Podruhé se trefili Ondřej Macháček s Jonášem Mikšovským, gólmana domácích překonali také Jakub Tlučhoř a Lukáš Prause. Náchod zvítězil v Benešově 5:10 a nic na tom nezměnily ani přesilovky domácích v závěru zápasu.

SK FLORBAL BENEŠOV - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD   5:10 ( 1:1 , 3:5 , 1:4 )
 2x Mikšovský J., 2x Špaček, 2x Macháček, Rázl, Mikšovský M., Tlučhoř, Prause.

Hráč utkání Benešova: Michal Vojtíšek

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Jebavý, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Vysoký, Prause, Mikšovský J., Kříž, Mikšovský M.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Matěje Mikšovského ZDE

I příští ligové utkání odehrají Náchodští na palubovce soupeře - v neděli 12 listopadu se od 18:00 představí na palubovce pražských Kobylis. Před domácími diváky se tak předvedou až v neděli 19. listopadu od 17:00 proti Troopers. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!