Rytířům patří ve vyrovnané tabulce Národní ligy západ druhá příčka, na kterou se dostali v osmém soutěžním kole po výhře nad Pelhřimovem. Vedoucí Panthers Praha jsou odskočeni, za Náchodem je však velká tlačenice. Hned čtyři družstva jsou srovnána za sebou s rozdílem pouhých tří bodů mezi druhým a pátým. Zaváhání tak může znamenat pád o tři pozice. To si však florbalisté Náchoda rozhodně nechtějí připustit. V posledních kolech se jim daří nejen výsledkově, ale také střelecky. Proti Pelhřimovu rozvlnili střelci Náchoda síť devětkrát, v zápase na palubovce Benešova dokonce desetkrát. Za devět odehraných kol nastříleli již 67 branek, což je o 20 více, než ve stejné fázi v loňské sezóně. David Špaček je s 21 kanadskými body sedmým nejproduktivnějším hráčem Národní ligy západ, Ondřej Macháček zaznamenal v devíti zápasech pouze o jeden kanadský bod méně.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
9. kolo SK Florbal Benešov vs. Florbal Primátor Náchod 5:10
8. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Spartak Pelhřimov
9:5
7. kolo
Panthers Praha vs. Florbal Primátor Náchod 8:6
6. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. TJ Sokol Jaroměř 8:3
5. kolo
FBC Došwich Milevsko vs. Florbal Primátor Náchod
5:4p

Nováček Národní ligy z Kobylis zatím pro někoho možná překvapivě okupuje v tabulce Národní ligy západ sedmou příčku, která by jej kvalifikovala do play-off. Kobylisy strávily jednu sezónu v Divizi, kam sestoupily v sezóně 2021/2022. Nyní se vrátily silnější a sebevědomější. Střelecky září David Mühlbach - patnáctigólovému kanonýrovi Kobylis, který navrch zaznamenal 10 asistencí, patří v tabulce střelců druhé místo. Jen o dvě branky méně zaznamenal teprve devatenáctiletý Vít Komorný. Kobylisy už mají například skalp loňského vítěze základní části Slavie Plzeň, které na jejím hřišti naložily nepopulární desítku. Zároveň však Pražané "dokázali" prohrát s posledním Benešovem. 

Posledních 5 zápasů Kobylis v Národní lize
9. kolo
FbC Písek vs. Florbal TJ Kobylisy 2:5
8. kolo
Florbal TJ Kobylisy vs. SK Florbal Benešov 5:11
7. kolo
T.B.C. Králův Dvůr vs. Florbal TJ Kobylisy 6:8
6. kolo
Florbal TJ Kobylisy vs. Spartak Pelhřimov 4:5
5. kolo
FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň vs. Florbal TJ Kobylisy 6:10

Náchod zatím s Kobylisy v soutěžních zápasech nikdy neprohrál, často se však jednalo o vyrovnané bitvy, které Rytíři zlomili až v samotném závěru. Naposledy 9. ledna 2022 gólem Ondřeje Bachtíka sedm sekund před koncem zápasu. V tomto duelu si rovněž odbyl premiéru v náchodských barvách současný kapitán Rytířů Jonáš Mikšovský. Jaký příběh napíše nedělní utkání, které bude rozehráno v neděli 12. listopadu v 18:00? Fanděte Rytířům aspoň na dálku! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
9.1.2022 Florbal TJ Kobylisy vs. Florbal Primátor Náchod 4:5
17.10.2021 Florbal Primátor Náchod
vs. Florbal TJ Kobylisy
8:2
25.1.2020 Florbal Primátor Náchod
vs. Florbal TJ Kobylisy
7:6p
28.10.2019 Florbal TJ Kobylisy
vs. Florbal Primátor Náchod
5:7

Florbal TJ Kobylisy - Florbal Primátor Náchod
10. kolo Národní ligy západ SH TJ Kobylisy Neděle 12. listopadu 18:00 online