První mečbol Rytíři nevyužili

Náchodský tým si přivezl do Brna vedení 2:0 v sérii a již v sobotu mohl rozhodnout o svém postupu do semifinále. Úvodní část byla v režii Náchodských, kteří však řadu šancí nevyužili a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:1. To na začátku prostřední periody postihl Rytíře výpadek, za který zaplatili daň v podobně tří obdržených gólů. A přestože Jonáš Mikšovský v závěru prostřední části snížil, ze strany domácích k žádnému strachu o výsledek nedošlo. Ti ve třetí části hráli co potřebovali a poprvé v sérii i v sezóně porazili Náchod.

TROOPERS - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD  5:3 ( 1:1 , 3:1 , 1:1 )

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Knettig, Čáp, Špaček, Macháček - Rázl, Prause, Matoulek, Jakubský, Kříž - Donaj F., Svoboda, Mikšovský J., Langpaul, Mikšovský M. - Vysoký, Tlučhoř, Kovařík.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Vlastimila Skalického ZDE

Komentář trenéra Troopers Iva Bartka a nejlepšího hráče Troopers Jana Dalera ZDE

Stav série: 1:2

Náchod obral Troopers o vítězství 14 sekund před koncem

V dosavadních zápasech čtvrtfinálové série mezi Troopers a Náchodem moc branek nepadlo, úvodní část čtvrtého klání to však měla změnit. Na rychlou branku Filipa Knettiga našli domácí odpověď a než se Náchodští nadáli, prohrávali 3:1. Adam Jakubský sice dostal Rytíře na dostřel, ti však inkasovali těsně před odchodem do kabin a před druhou třetinou tak prohrávali 4:2. Domácí pozorně bránili a zprvu florbalisty Náchoda nepouštěli do větších příležitostí, ve třetí třetině se ale obraz hry již obracel a domácí obraně několikrát zatrnulo. Deset minut před koncem vstřelil Matěj Mikšovský kontaktní branku a Rytíři ucítili šanci. A obrana Troopers nakonec neodolala - čtrnáct sekund před koncem vyrovnal při risku bez brankáře opět Matěj Mikšovský. Prodloužení branku nepřineslo a osudu utkání tak měly rozhodnout samostatné nájezdy. Kritická situace přišla v páté sérii, kdy Filip Čáp musel proměnit. Proti Melicharovi uspěl - a tak se další nájezdy jely systémem "náhlá smrt". Rozuzlení přišlo až v osmé sérii, kdy o vítězství Náchoda rozhodl David Špaček. Rytíři otočili utkání a v sérii zvítězili 3:1.

TROOPERS - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD  4:5pn ( 4:2 , 0:0 , 0:2 )

Hráč utkání Troopers: Jan Věchet

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Knettig, Čáp, Špaček, Macháček - Vysoký, Prause, Matoulek, Jakubský, Kříž - Donaj F., Svoboda, Mikšovský J., Langpaul, Mikšovský M. - Rázl, Jebavý, Pekárek.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Jonáše Mikšovského ZDE

Komentář trenéra Troopers Iva Bartka a nejlepšího hráče Troopers Jana Věcheta ZDE

Konečný stav série: 1:3

Po dvou ročnících, kdy Náchodu utekl postup do semifinále v rozhodujícím pátém zápase, se to tentokrát podařilo. Náchodští již znají semifinálového soupeře. Jsou jimi Panthers Praha, kteří si rovněž ve čtyřech zápasech poradili s Milevskem. Série začne již tento víkend dvěma zápasy na palubovce soupeře, o týden později se stěhuje do Náchoda. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!