Florbalisté Náchoda byli odhodlaní před domácími diváky ukázat, že prohra s Kobylisy byl jen krátkodobý výpadek, a zároveň se vrátit na vítěznou vlnu. Do cesty se jim však postavili brněnští Troopers, loňský účastník druhé nejvyšší české soutěže, který disponuje obrovskou ofenzivní silou. Náchod nastoupil do utkání aktivně a hned v páté minutě slavil po gólu Davida Špačka, který pálil z oblíbené pozice "nad kruhy". Poté však převzali iniciativu hosté a dvěma brankami ještě do konce úvodní části zápas otočili.

Ve 26. minutě navýšil na 1:3 pro Moravany Jelínek, náchodská reakce však přišla rychle. Nejprve Jiří Jebavý zakončoval skvěle zahraný signál a ještě před polovinou utkání vyrovnal na 3:3 na brankovišti důrazný Daniel Kříž. Ve 38. minutě pak dokonali Náchodští obrat, když Ondřej Macháček a zakončující David Špaček skvěle zužitkovali brejkovou situaci.

Radost florbalistů Náchoda po vstřelené brance. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

I do třetí části vstoupili Náchodští hladoví po gólech a během tří minut dvakrát slavili, když dvakrát zafungovala spolupráce Daniela Kříže a Matěje Mikšovského. Od té doby měli domácí florbalisté utkání pod kontrolou a hosté se ani jednou nepřiblížili na menší než dvoubrankový rozdíl. Za Náchod se trefili ještě Jakub Langpaul a Ondřej Macháček a po šedesáti minutách svítilo na tabuli konečné skóre 8:6.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - TROOPERS   8:6 ( 1:2 , 3:1 , 4:3 )
 2x Špaček, 2x Kříž, Jebavý, Mikšovský M., Langpaul, Macháček.

Odkaz na sestřih branek

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Jebavý, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Vysoký, Prause, Mikšovský J., Kříž, Mikšovský M. - Pekárek

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Daniela Kříže ZDE

Komentář trenéra Troopers Iva Bartka a nejlepšího hráče Troopers Martina Fajta ZDE

Příští utkání odehrají Rytíři v neděli 26. listopadu na palubovce loňského vítěze základní části Národní ligy Slavie Plzeň a půjde o přímý souboj o druhé místo v tabulce. První letošní vzájemné utkání skončilo vysokou výhrou Plzně 4:10. Doma se Náchodští představí v sobotu 2. prosince od 19:00 proti Královu Dvoru. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!