V nedělním duelu změřily v náchodské Plechárně síly celky, které zažily úspěšný start do nové sezóny. Jak Náchod, tak Slavia Plzeň zvítězily shodně v prvním ligovém kole 6:5 a oba celky jsou úspěšné rovněž v Poháru Českého florbalu, kde se stále drží ve hře. Favoritem však byli hosté - předurčovala je k tomu loňská povedená sezóna, kdy ovládli základní část Národní ligy západ a jejich cesta následnými vyřazovacími boji skončila až ve finále.

Do utkání vstoupil aktivněji Náchod a na začátku první třetiny si vytvářel dobré brankové příležitosti, ty však brankář Dolák zneškodnil, stejně jako trestné střílení Davida Špačka. A tak přišly dva údery na druhé straně, které dodaly na florbalky hostů klid.

Ondřej Macháček v souboji o míček - kompletní fotogalerie Matouše Nýče na FLICKRU ZDE.

Jestliže první třetina byla ze strany Náchoda herně povedená, tak to samé se o té druhé říci nedá. Náchodští ji absolutně nezvládli, pětkrát inkasovali a gól Adama Jakubského byl jen malou náplastí. V té třetí skóre postupně narostlo až na rozdíl osmi branek. Rytíři před domácím publikem ještě zabrali a dvěma zásahy Daniela Kříže z nařízených nájezdů a brankou kapitána Jonáše Mikšovského korigovali na konečných 4:10.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - FBŠ SLAVIA FAT PIPE PLZEŇ    4:10 ( 0:2 , 1:5 , 3:3 )

Hráč utkání Pelhřimova: Filip Štědrý

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Středa, Rázl, Tlučhoř, Kříž - Prause, Vysoký, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M. - Knettig, Jakubský.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Ondřeje Macháčka ZDE

Komentář trenéra Plzně Jakuba Šimka a nejlepšího hráče Plzně Filipa Štědrého ZDE

Příští neděli čeká florbalisty Náchoda výjezd do Králova Dvora, který své dva úvodní zápasy vyhrál a to vše při vysokém rozdílu skóre 16:8. O týden později pak Rytíři před domácím publikem vyzvou nováčka Národní ligy západ FbC Písek. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!