Ve šlágru sedmého ligového kola byli jednoznačným favoritem domácí, a to přesto, že se jednalo o souboj prvního a třetího týmu tabulky. Panthers totiž v letošním ligovém ročníku neztratili ani bod a bilance vzájemných zápasů s Náchodem hovořila víc než jasně - šest duelů a šest výher Pražanů. Rytíři však nejeli do Rudné u Prahy s poraženeckou náladou - naopak, byli motivování nepříznivou bilanci zlomit.

A přesně podle toho Náchodští vstoupili do zápasu. Byli aktivnější, vytvářeli si šance a přesně po pěti minutách otevřeli zásluhou Filipa Čápa skóre. Ve čtrnácté minutě zvýšil na 0:2 další obránce Lukáš Prause a s Náchodem to v tu chvíli vypadalo dobře. Bohužel, závěr jinak vydařené úvodní periody Rytířům nevyšel a po přesilovkové brance Lombina a zásahu Zelinky se domácí dočkali vyrovnání.

Stejně jako proti Jaroměři, i proti Panthers Praha zaspali florbalisté Náchoda úvod druhé části a opět byli potrestáni, tentokrát zásluhou Kšíra. Vyrovnané utkání se zlomilo v závěrečných třech minutách prostřední části, ve kterých Náchod třikrát inkasoval, a když Zelinka vstřelil na začátku třetí třetiny sedmou brankou domácích, vypadalo to, že se utkání bude již jen dohrávat. To Náchodští nechtěli připustit a spustili stíhací jízdu. Gólově se dvakrát prosadil David Špaček a po jedné brance přidali Daniel Kříž a Matěj Mikšovský. Závěrečnou třetinu sice Náchod vyhrál, na obrat v zápase to však nestačilo a tak se ze tří bodů za výhru 8:6 mohli radovat domácí Panteři.

PANTHERS PRAHA - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD   8:6 ( 2:2 , 4:0 , 2:4 )
 2x Špaček, Čáp, Prause, Kříž, Mikšovský M.

Střely na branku: 25:29
Vyloučení: 3:2
Využití: 1:1
Počet diváků: 103
Hráč utkání Náchoda: Dalibor Vlášek
Hráč utkání Panthers: David Zelinka

Sestava Náchoda: Skalický (Fröde) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Vysoký, Prause, Mikšovský J., Kříž, Mikšovský M.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Dalibora Vláška ZDE

Na vítěznou vlnu se budou moci Náchodští vrátit za týden v domácím zápase proti Pelhřimovu. Ten rozehrají v neděli 29. října od 17:00 v náchodské Plechárně. Doražte náchodské florbalisty podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!