Nováček Národní ligy z Písku po nepovedeném startu do letošního ligového ročníku v posledních zápasech zářil a čtyři výhry v řadě jej vynesly až na pozice zajišťující postup do play-off. Nyní však do místní obloukové haly přijel celek z horní poloviny tabulky a proti těm se Píseckým letos nedaří. V prvním vzájemném utkání zvítězili Náchodští 9:5 díky šestigólové smršti v první třetině, tentokrát se však nemělo jednat o nic jednoduchého.

Stejně jako v podzimním duelu v Náchodě, i tentokrát se to nejpodstatnější odehrálo v úvodní části, kdy padlo sedm branek z celkových osmi. V patnácté minutě vedli domácí florbalisté 3:1, když jediný gól Náchoda zaznamenal Daniel Kříž. Poté však Náchodští převzali otěže zápasu a byli velmi nebezpeční zejména na středu hřiště, odkud také padla většina branek. Snížení na 3:2 přišlo z hole Matěje Mikšovského a pak vzal vše do svých rukou ve formě hrající kanonýr David Špaček, který se dvěma góly postaral o obrat.

Po gólové přestřelce v úvodní třetině si již namlsaní diváci v hale v Písku na své nepřišli. Matěj Stuchlík za svá záda žádnou střelu nepustil, činil se i jeho protějšek Vlastimil Dvořák, který od druhé třetiny nahradil v brance Písku Karla Tvrdíka. Druhá třetina gól nepřinesla a na ten se čekalo až do druhé poloviny třetí periody. Prosadil se náchodský Ondřej Macháček a dal výsledku zápasu definitivní podobu 3:5. Rytíři si upevnili třetí místo v tabulce, naopak Písek vypadl z elitní osmičky, o kterou se tak svede ještě velký boj.

FBC PÍSEK - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD   3:5 ( 3:4 , 0:0 , 0:1 )