Týmy Náchoda i Milevska zažily vítěznou radost v předchozích dvou ligových zápasech, v sobotu však mohl vyhrát pouze jeden. Rytíři vstoupili do zápasu skvěle a již ve třetí minutě vedli 0:2 po dvou zásazích Ondřeje Macháčka, který hraje na začátku sezóny ve skvělé formě. Domácí však postupně vyrovnali hru a srovnání se dočkali i ve skóre, když v jedenácté minutě udeřili dvakrát během 36 sekund.

Filip Čáp stínuje domácího Jakuba Loskota. Kompletní fotogalerie na Flickru FBC DOŠWICH MILEVSKO ZDE.

Zkraje druhé části šli domácí poprvé v utkání do vedení, když využili přesilovou hru po vyloučení Filipa Knettiga. A na konci druhé třetiny odskočilo Milevsko dokonce do dvoubrankového vedení. Rytíři však nesložili zbraně. Hned po 71 sekundách hry ve třetí třetině dostal Náchodské na dostřel kapitán Jonáš Mikšovský a minutu a půl před koncem základní hrací doby vyrovnal Jakub Tlučhoř. V prodloužení musel Náchod čelit početní nevýhodě po vyloučení Davida Špačka a Lukáše Prauseho. Rozhodl moment, kdy domácí hráč zastavil výhoz Vlastimila Skalického nedovoleně nad úrovní kolen a z následné situace vstřelil vítězný gól Daniel Dolejš. Bod navíc tak zůstal v Milevsku, Rytíři odjížděli domů s jedním.

FBC DOŠWICH MILEVSKO - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD   5:4p ( 2:2 , 2:0 , 0:2 )

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Kovář) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Prause, Kříž, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Ondřeje Macháčka ZDE

Příští utkání odehrají Náchodští florbalisté již tuto středu 11. října na domácí palubovce, kde v pátém kole Poháru Českého florbalu přivítají superligový BUTCHIS. Utkání bude rozehráno v 19:00. A hned v neděli nás čeká východočeské ligové derby proti Jaroměři. Doražte do Plechárny podpořit náchodské florbalisty! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!