Rozhodující zápas, ve kterém už nebyl prostor pro jakékoliv zaváhání. Rytíři nedokázali v sobotu v Praze ukončit čtvrtfinálovou sérii s Mukařovem, přestože soupeře dělilo od vyřazení pouhých 58 sekund. A tak přišel klíčový pátý čtvrtfinálový zápas, který měl s jistotou určit, komu skončí sezóna a kdo si zahraje o postup do finále s Butchisem. A Náchodští do něho vstoupili skvěle - v desáté minutě otevřel skóre Filip Čáp a o 28 sekund později přidal druhý slepený gól Jan Jirák. A když před přestávkou vstřelil další branku František Donaj, šli florbalisté Náchoda poprvé do kabiny s luxusním třígolovým náskokem.

Druhá část však patřila hostům. Nejprve Martin Fenik potrestal vyloučení Donaje a krátce nato vrátil Mukařovské na dostřel Jáchym Syrovátko. Přišlo další vyloučení Náchoda, tentokrát však se šťastnějším koncem pro Rytíře, kteří nejen že ubránili, ale zásluhou Lukáše Jiráska dokonce skórovali. Ještě do konce druhé části však Martin Fenik snížil na rozdíl jedné branky a bylo zaděláno na drama.

Na začátku třetí třetiny přišlo již čtvrté vyloučení Náchoda a trest v podobě vyrovnávací branky Roberta Štipky. Začínalo se od znovu, rozhodnout mohla jedna branka. Ta přišla v 53. minutě a s velkou porcí štěstí jí zaznamenal hostující Martin Fenik. Náchod otevřel hru, ke kýženému efektu to nevedlo - naopak hosté nekompromisně trestali. Ani hra bez brankáře nepomohla a skóre se zastavilo na ukazateli 4:9. Rytíři se tak před 116 diváky loučí s letošním ligovým ročníkem, Mukařovští postupují mezi nejlepší čtyřku a v semifinále vyzvou vítěze základní části Butchis. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Panthers Praha a Plzeň.