V neděli se náchodští Muži A postavili nepopulárnímu protivníkovi, se kterým poslední čtyři vzájemné zápasy prohráli. Na palubovce v Bystřici, kde Benešov pořádá svá domácí utkání, se očekávala dramatická bitva. Aby také ne, oba týmy nastoupily v téměř plných sestavách. V té benešovské se mimo jiné objevil nejlepší střelec loňského play-off Tipsport Superligy Jakub Šárka, nebo také Martin Šimek, Petr Tůma či Ladislav Vorel. Že se elitní benešovská formace ani jednou v zápase neprosadí, se asi nečekalo.

Domácí měli snový vstup do utkání - neuběhla ani minuta a už vedli. Skóre otevřel po bratrské spolupráci s Michalem Vojtíškem Miloš Vojtíšek. Srovnáno bylo ve dvanácté minutě, kdy vstřelil první ligový gól v letošní sezóně František Donaj, domácí si však vzali před koncem úvodní části zásluhou Františka Boháče vedení zpět. Ve druhé části to dlouho vypadalo, že se branky nedočkáme. Na konci 39. minuty vyrovnal na 2:2 kapitán Jiří Vlček, radost však Rytířům vydržela pouhých patnáct sekund, než-li jim ji překazil Michal Vojtíšek.

Tak jak Náchodským nevyšel start do úvodní části, tak do té závěrečné vstoupili na výbornou. Na 3:3 srovnal David Cejnar po asistenci Ondřeje Bachtíka a náchodský kanonýr se v netradiční roli nahravače představil znovu na konci 45. minuty, kdy svojí třetí asistencí připravil druhý gól v zápase Jiřímu Vlčkovi. Náchod se dostal poprvé v zápase do vedení, které již nepustil. A to ani při tlaku domácích při hře v šesti mužích bez brankáře. Vyrovnané utkání tak skončilo nejtěsnější výhrou, po které se Rytíři vyhoupli v tabulce Národní ligy západ na třetí místo.