První zářijovou neděli se po jedenáctiměsíční pauze zaviněné pandemií koronaviru vrátili na florbalové palubovky hráči elitního náchodského týmu. V Dolní Dobrouči nastoupili do utkání třetího kola Poháru Českého florbalu proti diviznímu Letohradu, který zde své domácí zápasy pořádá. Utkání bylo speciální pro náchodského brankáře Vlastimila Skalického, jenž se postavil proti svému bývalému klubu i proti svému bratru Janu Skalickému.

A právě náchodský brankář defenzivně laděnou a bojovnou partii, kde si soupeři nedarovali ani metr na hřišti, opanoval. První část branku nepřinesla, na začátku té druhé mohl poslat Rytíře do vedení Daniel Kříž, avšak nařízené trestné střílení neproměnil. Poté, co Náchodští přečkali druhé oslabení v zápase, se ve 32. minutě konečně dočkali branky - zafungovala osvědčená spolupráce zakončujícího Jonáše Mědílka a asistujícího Ondřeje Bachtíka, pro kterého byl zápas proti Letohradu stým utkáním v dresu náchodského Áčka. Hubený náskok navýšili Rytíři až v 55. minutě, tentokrát se prosadil David Kaválek. Na konci 57. minuty přidal třetí branku František Donaj a dal tak výsledku zápasu konečnou podobu 0:3.

Vlastimil Skalický vychytal proti svým bývalým spoluhráčům nulu, druhou v náchodském Áčku. Po více než dvou letech a vleklých zdravotních problémech nastoupil do soutěžního utkání Ondřej Macháček. Premiéru na hřišti si v červeno-černých barvách odbyly také nové akvizice z Hradce Králové Dalibor Vlášek a Filip Čáp, a rovněž také junioři Lukáš Rázl a Matěj Hnízdil. Náchodští přešli přes třetí kolo Poháru Českého florbalu, pokud nebyli v pavouku nasazeni dále, poprvé od sezóny 2007/2008 a nyní již vyhlíží čtvrté pohárové kolo, ve kterém se utkají na hřišti soupeře s FBŠ Všestary.