AKTUALIZACE

5.2. 18:45

Junioři A zvládli třetí zápas ve čtyřech dnech. Po výhrách v Olomouci a Havířově se tentokrát představili doma, kde porazili lídra soutěže Zlín Lions. Po vyrovnané první třetině odskočili Náchodští v průběhu zápasu dokonce na čtyřbrankový rozdíl. Hosté sice v závěru korigovali, na obrat to však nestačilo. Náchod vyhrál 6:3 a v tabulce již ztrácí pouze tři body na příčky zajišťující postup do play-off.

Komentář domácích Čečetka Jan (Trenér):
"Velká pochvala pro kluky za odmakané utkání. Opět jsme hráli kvalitně v obraně. V první třetině jsme hodně bojovali s technikou, ale od druhé třetiny jsme byli kvalitnější, což se projevilo i na vstřelených brankách. Díky všem aktérům za zápas a soupeři přeji šťastnou cestu domů."
 

Komentář hostů Vít Daniel (Trenér):
"Myslím, že jsme odehráli vyrovnanou partii, kde jsme bohužel shořeli v proměňování 100% šancí. Díky soupeři za fér zápas."


5.2. 1:00

Mužské Béčko to při souběhu utkání s Áčkem nemělo v Mladé Boleslavi vůbec jednoduché. Domácí hráči Florbalové akademie od začátku potvrzovali roli favorita a postupnými krůčky navyšovali skóre. Nejplodnější na branky byla třetí třetina, i náchodští Muži B si ale připsali čestné úspěchy. Trefili se Jiří Knettig, pro něhož to byl první gól v mužské kategorii, Nikolas Osifčin a kapitán Jiří Vlček. Mladá Boleslav nakonec zvítězila 9:3.

Komentář domácích Tůma Aleš (Trenér):
"Dobývání náchodské obranné tvrze bylo zpočátku pomalé, ale postupné a s naším jistým vítězným duchem. Soupeř nám to trochu usnadnil tím, že mu v menším počtu hráčů zřejmě postupně docházely síly a naše útočné choutky se stupňovaly. Díky za utkání a šťastnou relativně dalekou cestu domů."
 

Komentář hostů Prouza Daniel (Trenér):
"Dnes to pro nás nebylo ani tolik o výsledku, jako spíš o herním rozvoji, především defenzivních činností. Celkem obstojně jsme bránili osu hřiště a soupeř hrál spíše do okola. Naopak v rozhodování s míčkem pod tlakem jsme měli být kvalitnější, mohli jsme obdržet o 2-3 góly méně. Díky hráčům za předvedený výkon a soupeři gratulujeme k vítězství."


4.2. 23:55

Muži A odehráli skvělý zápas na palubovce Benešova a poprvé v novém kalendářním roce zapisují tři body. Náchodští odehráli skvěle první třetinu, kterou vyhráli 0:3. Ve zbytku zápasu utkání kontrolovali a přidali další góly, zatímco soupeři dovolili skórovat pouze jednou. Náchod si k vítězství 1:6 pomohl třemi využitými přesilovkami a v tabulce Národní ligy západ drží stále šesté místo. Benešov zůstává jeden bod za elitní osmičkou a v závěrečných dvou kolech tak bude hrát o vše. 

Komentář domácích Kieler Roman (Trenér):
"Zápas jsme si sami prohráli v první třetině, která byla naprosto laxní. Zbývající zápasy sezony jsou teď pro nás naprosto klíčové. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme bezpečnou cestu domů."

Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Jak se očekávalo, máme za sebou těžký zápas.  Chtěl bych pochválit všechny své hráče za předvedenou hru! Jsme moc rádi, že po náročném týdnu, dokážeme do hry dostávat věci z tréninku. Dnes nám navíc pomohla produktivita v přesilovkách. Jdeme dál, příští týden budeme zase lepší. Jsme na správné cestě. Díky soupeři za fér zápas a mnoho štěstí do zbytku sezony!"

Na programu byly další zápasy 20. kola Národní ligy západ. Utkání Plzně s Hradcem Králové bylo předehráno dříve a Západočeši v něm zvítězili 7:6. Nejbližší soupeři Náchoda Panthers Praha a Traverza zvítězili, Jaroměř ztratila bod s Turnovem, když zvítězila až v prodloužení. Výsledky 20. kola Národní ligy západ jsou následující:

  • FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň - FbC Hradec Králové 7:6
  • FAT PIPE Traverza - Prague Tigers 9:7
  • SK Florbal Benešov - Florbal Primátor Náchod 1:6
  • TJ Sokol Jaroměř - TJ Turnov 4:3p
  • ASK Orka Čelákovice - Sokol Rudná 10:3
  • T.B.C. Králův Dvůr - Panthers Praha 6:9

4.2. 16:30

Druhý zápas našich Juniorů B na turnaji v České Třebové byl od začátku jasně nalajnován. Náchodští se proti Litomyšli vůbec nechytli, nedokázali vstřelit ani jednu branku a naopak jich hned deset obdrželi.

Komentář domácích Čečetka Jan (Trenér):
"Soupeř dnes prokázal svoji kvalitu a zaslouženě nás přehrál. Pro náš dnes mladý tým cenný zápas a zkušenost, která se zúročí v dalších zápasech. Díky všem aktérům za zápas."4.2. 13:20

Junioři B zvládli první utkání proti Skutči a zvítězili 3:1. Náchodští potvrdili roli favorita i týmu s pevnou obranou, když v pátém zápase v řadě neobdrželi více než dvě branky. Skuteč se sice dostala do vedení, ale po gólech Filipa Matějů a dvou zásazích kapitána Antonína Donaje Náchodští otočili a skóre již udrželi. Na turnaji v České Třebové je čeká ještě jeden zápas, ve kterém vyzvou Litomyšl.

Komentář domácích Čečetka Jan (Trenér):
"První půlka zápasu byla z naší strany velmi povedená. Hráli jsme kvalitně na míčku i v obraně. Od půlky zápasu náš standart postupně klesal, kdy jsme chvílemi byli více diváky než aktivními hráči. Ke konci zápasu jsme měli více štěstí než rozumu. To, co Skuteč netrefila, jsem dlouho neviděl. Díky všem aktérům za zápas."


4.2. 10:00

Muži A nezažívají bodově nejúrodnější období, což se pokusí změnit v sobotu na palubovce Benešova. Nebudou to mít ale vůbec jednoduché, v cestě jim bude stát kvalitní soupeř s řadou zkušených hráčů, kteří navíc budou mít o motivaci postaráno, neboť po porážce s Hradcem Králové v minulém kole vypadli z elitní osmičky. Utkání bude rozehráno v hale v Bystřici v 18:00.

Muži B již s jistotou udrželi Divizi a utkání v Mladé Boleslavi tak mohou odehrát s klidnou hlavou. To Juniorům A jde o hodně, v neděli vyzvou na palubovce v Plechárně lídra 1. ligy, skupiny B Zlín Lions. Náchodští stále živí naději na play-off, ale se Zlínem musí nutně bodovat. Ve čtvrtek a v pátek odehráli naši junioři skvělé zápasy v Olomouci a Havířově, odkud přivezli šest bodů, a na to se pokusí navázat. Utkání bude zahájeno v 16:30.

Hrát bude i druhý juniorský tým - Béčko se představí v České Třebové, kde se utká se Skutčí a Litomyšlí.

Držte Náchodským o víkendu palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!PROGRAM NA VÍKEND

Národní liga mužů, skupina západ - 20. kolo - SH Bystřice
4.2. 18:00 SK Florbal Benešov vs. Florbal Primátor Náchod 1:6 online

Divize C - 20. kolo - Nová MSH Mladá Boleslav
4.2. 20:00
Florbalová akademi MB vs. Florbal Primátor Náchod B 9:3 online

1. liga juniorů, skupina B - 17. kolo - SH TJ Náchod
5.2. 16:30
Florbal Primátor Náchod vs. Zlín Lions                       6:3 online

2. liga juniorů, skupina 4 - 13. kolo - SH Skalka Česká Třebová
4.2. 10:35
Florbal Primátor Náchod B vs. FbC Skuteč 3:1 online
4.2. 15:20
Florbal Litomyšl vs. Florbal Primátor Náchod B 10:0 online