AKTUALIZACE

30.1. 12:00

Elitní mužský A-tým včerejší domácí derby s Jaroměří nezvládl a prohrál 5:7. V první třetině Náchodští naprosto propadli a po dvaceti minutách prohrávali 0:5. Pak však přišel další z velkých comebacků Rytířů. Když se šlo podruhé do kabin, bylo to po dvou gólech Rázla a jednom zásahu Prauseho a Špačka 4:5 a když na začátku třetí části vyrovnal Filip Čáp na 5:5, začínalo se od znovu. Obrat však Náchodští nedokonali, naopak hosté z Jaroměře dvěma góly rozhodli o svém vítězstvím. Náchod po novém roce ještě nevyhrál za tři body a v tabulce Národní ligy západ klesl na šesté místo. I tak si díky prohře Benešova zajistil tři kola před koncem základní části postup do play-off, na které se nyní může v klidu připravovat.

Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér):
"Derby nechce nikdo prohrát a o to víc doma. Bohužel jsme v první třetině byli ve spoustě věcí horší a soupeř to dokázal potrestat. I přesto, že jsme zápas v závěrečné periodě vyrovnali, tak to na body nestačilo. Je to pro nás další lekce, ze které se musíme poučit a být za týden silnější. Víme, co máme zlepšovat a musíme na tom pracovat, jinak sezona nedopadne dobře a pošlapeme svou dosavadní práci. Díky soupeři za utkání."

Komentář hostů Balcar Roman (Vedoucí):
"Derby je naše, plechárna je vyloupena! První třetina byla 5:0 pro nás, ale věděli jsme, že to nebude lehké. Proti agresivnímu soupeři, který  svou hrou nutí soupeře dělat chyby se obtížně hraje. Ve druhé třetině jsme hodně polevili ve výkonu a nehráli tolik na půlce soupeře a Náchod začal stíhací jízdu, kterou jsme ve třetí třetině utnuli, přidali nějaké góly a závěr si pohlídali. Díky klukům za výkon ve třetí třetině a zdravíme naše fans, kteří byli v plechárně slyšet a dovedli svůj tým ke třem bodům."

Náchodští se po prohře propadli na šesté místo, přeskočili je Panthers Praha. Náchod má náskok jednoho bodu na sedmou Traverzu, která zvítězila v Turnově. Jak dopadly všechny zápasy devatenáctého kola Národní ligy západ?

29.1. 17:00

Druhé utkání náchodských dorostenců na domácím turnaji proti Liberci bylo velmi vyrovnané. Náchod nenechal soupeře za celý zápas odskočit na vyšší než jednobrankový rozdíl a dokázal vždy vyrovnat. Na branky soupeře reagovali postupně Martin Hanuš, Antonín Donaj a Jakub Langpaul. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých prokázal větší um soupeř, který tak bere bod navíc. Náchodští skončili na turnaji na čtvrtém místě a příště si zahrají ve druhém výkonnostním koši.

29.1. 12:00

Dorostenecké Áčko zvládlo úvodní zápas domácího turnaje výborně, když znovu porazilo pražské Wizardy, tentokrát naprosto jednoznačně 3:8. Čtyřmi kanadskými body za dva vstřelené góly a dvě asistence k tomu přispěl Jakub Langpaul. Ve druhém utkání, které bude v Plechárně rozehráno ve 14:30, vyzvou naši dorostenci FBC Liberec. Doražte je podpořit!

28.1. 22:55

Muži B hráli s Falconem o všechno a klíčový zápas zvládli. Náchodští se dostali do rychlého vedení, které postupně navyšovali až na sedmibrankový rozdíl 9:2. Soupeř se v závěru odhodlal k dlouhé hře bez brankáře a skóre korigoval, přesto se ze zisku tří bodů za výhru 10:6 radovali hráči náchodského Béčka. Kapitán Jiří Vlček si připsal čtyři kanadské body za gól a tři asistence, Václav Grulich vstřelil hattrick. Dvěma brankami se blýskl junior Jiří Jebavý a tak snad jedinou kaňkou na povedeném florbalovém večeru je zranění Adama Jakubského. Náchod má po devatenácti kolech na kontě 27 bodů a zajistil si účast v Divizi i pro příští sezónu.