V náchodských řadách absentovalo několik hráčů - trenér Tomáš Třešňák se musel pro duel s Kobylisy obejít bez služeb Jonáše Mědílka, Dalibora Vláška či Adama Středy - na výkonu domácího týmu to však nebylo ani trochu znát. Ten od první minuty potvrzoval roli favorita a šel si za vítězstvím. V osmé minutě otevřel skóre Ondřej Bachtík, a to po přihrávce Davida Cejnara, který na centru první formace nahradil absentujícího Jonáše Mědílka. A stejná spolupráce zafungovala i o dvě minuty později a Náchod vedl rázem o dvě branky. Kobylisy sice krátce na to korigovaly přesným zásahem Šimona Palduse, poté však druhá náchodská formace ukázala, že se nenechá střelecky zahanbit tou první. Nejprve Marek Svoboda připravil gól pro Františka Donaje a následně Matěj Mikšovský vyslal do samostatného úniku Aleše Kaválka, který se nemýlil.

Skóre 4:1, které svítilo na tabuli po první části, se v té druhé nezměnilo, a tak měla rozhodnout třetí třetina. Do té si Náchodští přenesli zbytek přesilové hry, ke skórování však měli blízko hosté. Jejich obrovskou příležitost však Brandon Bulis zlikvidoval a z následného protiútoku a trochu netradičního přečíslení tří hráčů na samotného brankáře zvýšil svým třetím gólem v zápase na 5:1 Ondřej Bachtík. Kobylisy sice ještě dokázaly snížit, poté co Ondřej Kočí naservíroval Janu Hrdličkovi míček přímo před odkrytou branku, to však bylo z jejich strany vše. Na hostujících hráčích bylo vidět, že jim vysoké tempo a pohyb náchodských hráčů ani trochu nechutná a brankář Kudrnáč musel ještě třikrát lovit míček ze své sítě. To když se prosadili Ondřej Macháček, Marek Svoboda a svým druhým gólem v zápase František Donaj. Náchodští dokráčeli k pohodovému vítězství 8:2 a pojistili si třetí místo v průběžné tabulce Národní ligy západ.