Natáhneš prst a oni by ti nejraději ukousli celou ruku - i tak by se dalo charakterizovat, co se dělo před sobotním zápasem náchodského elitního týmu proti Prague Tigers. Ještě v pátek to totiž vypadalo, že by se vůbec nemuselo hrát. Náchodští přitom soupeři již jednou v sezóně vyšli vstříc se změnou termínu - a o tu Prague Tigers žádali i tentokrát s odůvodněním, že z důvodu "nemocí" nebudou schopni vůbec složit kádr na sobotní zápas. Náchodští tentokrát protivníkovi prodloužit si vánoční svátky nedovolili a jak se ukázalo, zas taková krize to u Pražanů nebyla. Ti totiž dorazili do Plechárny se čtrnácti hráči, přičemž využili pouze jednoho juniora, a ze soupisek B-týmu, C-týmu či D-týmu neměli potřebu využít nikoho. Hosté, kteří od 13. listopadu nevyhráli, se evidentně snažili zachytit jakýchkoliv stébel a doufali, že s končícím rokem odezní i jejich herní krize. Naopak Náchod, který počítal osm zápasů na bodech v řadě, šel do utkání jako jednoznačný favorit, a tuto roli od samého začátku potvrzoval.

První desetiminutovka byla jednoznačně v režii Náchoda, a snahu domácích přetavil v jedenácté minutě v úvodní branku Adam Jakubský. Poté začali vystrkovat růžky i Prague Tigers, gól však padl na druhé straně - a tak šli po zásahu Matěje Mikšovského poprvé do kabiny s dvougólovým náskokem Rytíři. Ten se hned zkraje prostřední periody po brance Masára ztenčil, branky Adama Středy a Daniela Kříže však dodaly na florbalky Náchodských potřebný klid a stav 4:1 před závěrečnou třetinou naznačoval, že by to tentokrát v Náchodě drama být nemuselo.

V závěrečné části rozjeli Náchodští gólostroj. Postupně se trefili Lukáš Prause, František Donaj, David Špaček, Lukáš Rázl, z trestného střílení kapitán Jonáš Mikšovský a v poslední sekundě při hře soupeře šest na tři v poli také Filip Čáp. O deset gólů Náchoda se postaralo hned deset hráčů, ve třetí třetině zaznamenali tři branky také hosté, kteří se dostali pořádně do hry až při závěrečných přesilových hrách. Náchod doma zvítězil jednoznačně a zaslouženě 10:4 a v tabulce Národní ligy západ si před vánoční pauzou upevnil pátou příčku.