Klub pro své hráče, rodiče, fanoušky ale i širokou veřejnost připravil spoustu aktivit. Prioritou pro nás zůstává být sportovně aktivní i v této nelehké době. A přes všechny vládní opatření se snažíme zprostředkovat našim příznivcům bezpečné zapojení do sportovních aktivit. 

Na to, co se v klubu děje jsme se zeptali sportovního ředitele Tomáše Třešňáka.

„Chceme toto období využít co nejefektivněji, tak abychom až to skončí byli silnější než před začátkem pandemie“

Tomáši, ačkoliv je florbalová sezona stále přerušena, v klubu se toho děje hodně. Pojď nám na začátek přiblížit co všechno klub v této době řeší? 

Florbalová sezona je sice přerušená, ale my rozhodně nepřerušili svoji činnost. Snažíme se nejen vytvářet aktivity pro naše členy a širokou veřejnost, ale také pracovat na věcech které nejsou na první pohled vidět, ale projeví se v dlouhodobém horizontu. Chceme toto období využít co nejefektivněji jak jen to bude možné, tak abychom až to skončí byli silnější než před začátkem pandemie. Pro naše členy a širokou veřejnost jsme připravili spoustu akcí a novinek. 

Situace spojená s pandemií Covid-19 je těžká nejen pro každého jednotlivce, ale jistě se to promítá i do chodu celého klubu. Jak je tato situace pro klub náročná?

Aktuální situace spoustu věcí samozřejmě komplikuje. Chtěl bych ale hned na začátku říct, že nechceme situaci vnímat jen negativně. Chceme v této situaci najít i něco dobrého, co bude následně dlouhodobě sloužit ve prospěch klubu a jeho členů. 

Především nás mrzí, že se nemůžeme potkávat osobně se všemi hráči. Snažíme se hledat cesty, jak pracovat na sportovním rozvoji hráčů, snažíme se být se všemi v pravidelném kontaktu a připravujeme pro ně různorodé aktivity, které situace povoluje. 

Samotnou kapitolou jsou finance, kdy i přes výrazné snížení cizích zdrojů, chceme udělat maximum jak pro rozvoj našich projektů, tak také pro to abychom nemuseli omezovat naši činnost nebo služby. Chtěli bychom zachovat a dále rozvíjet všechny projekty, které máme v našem dlouhodobém rozvojovém plánu. Vnímáme, že tato situace dřív nebo později skončí a my chceme být na tuto chvíli co nejlépe připraveni.

„Současná situace nám ukázala nové možnosti, jak efektivněji určité oblasti řídit.“

Jak bylo těžké přesunout chod klubu do online prostředí? Jak rychle se vedení klubu a trenéři dokázali přizpůsobit? Popiš nám, jak těžké je momentálně řídit klub?

Díky možnostem, které dnešní online svět nabízí nebyl technicky přesun zase až tak těžký, každopádně osobní kontakt to nahradit nemůže. Současná situace nám ukázala nové možnosti, jak efektivněji určité oblasti řídit, které si určitě přeneseme i do běžného fungování až omezení skončí. Díky tomu, že všichni bereme aktuální situaci jako určitou výzvu je pro nás řízení klubu jednodušší. U všech, kteří se teď podílí na chodu klubu cítím velkou chuť pracovat a neustále vylepšovat naše projekty. Za to jsem moc rád, protože to v takto složitých obdobích nebývá pravidlem.

Když zmiňuješ lidi, kteří se na chodu klubu podílejí, přivádí nás to k výměně realizačního týmu, kterou klub oznámil nedávno. Jak se nový trenéři dokázali poprat s touto nelehkou situací? Začít pracovat v takto specifické době jistě není snadné. 

Situace je velmi specifická, ale noví trenéři se situace zhostili velmi dobře. Od první chvíle se aktivně zapojili do tréninkového procesu. Jsem opravdu rád, že se nám podařilo získat hned několik nových trenérů, protože jich je obecně nedostatek. Věříme, že se nám díky těmto změnám v realizačních týmech napříč celým klubem podaří ještě kvalitněji pracovat s hráči všech úrovní.

Přibliž nám, co nyní trenéři v klubu dělají.

Každý dělá v rámci svých možností, co může, ale abych byl konkrétnější, tak: plánují a realizují online tréninky, připravují projekty, komunikují s hráči, podílí se na rozpracování sportovní koncepce klubu a další.

„Každá doba přináší nové příležitosti a my se je snažíme aktivně hledat.“

Máš ty nebo trenéři nějakou zpětnou vazbu od hráčů, rodičů nebo veřejnosti na online aktivity, které klub připravil?

Zatím je zpětná vazba pozitivní, a i díky ní máme další motivaci připravovat nové věci. Jsme si vědomi toho, že situace není jednoduchá a chceme dělat maximum pro její lepší zvládnutí. Samozřejmě budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu, protože naše aktivity jsou pro naše členy. Díky zpětné vazbě můžeme věci vylepšovat ke spokojenosti všech.

Chystá klub do budoucna ještě nějaké novinky? Lze vůbec v této době najít nějaká pozitiva nebo nové příležitosti?

Do budoucna chytáme pro své členy další nové věci. Už teď se můžou všichni těšit na ještě lepší a efektivnější řízení tréninkového procesu. Dále chystáme besedy nejen s florbalisty ale i sportovci a osobnostmi z jiných odvětví. V plánu toho máme ještě hodně a věříme, že to všichni členové ocení.

„Chceme udržet u všech zdravý životní styl a také pracovat na rozvoji hráčů, tak aby až pandemie skončí byli co nejlépe připravení na návrat do běžného života“.

V online prostoru neustále probíhají individuální tréninky pro hráče, ale jak už si zmínil, klub od ledna spustil, nejen pro členy, ale i veřejnost a fanoušky spoustu nových aktivit. Tak aby se každý mohl zapojit a třeba si při sportovních aktivitách nepřipadal sám. Můžeš nám tyto projekty přiblížit? 

  • Odstartovali jsme pravidelné online tréninky pro všechny mládežnické kategorie.

Naším cílem je pro všechny naše hráče mládeže připravit dvakrát týdně tréninkový program, který odpovídá jejich vývoji. Díky tomu chceme udržet u všech zdravý životní styl a také pracovat na rozvoji hráčů. Už teď pracujeme ale na vylepšení tréninkového procesu, tak aby byl co nejefektivnější.

  • Připravujeme besedy s nejlepšími českými hráči.

Pro hráče připravujeme diskusní besedy s těmi nejlepšími hráči florbalu, které český florbal má. Kluci se mají možnost zeptat na všechno co je zajímá a získat tak nové zkušenosti. Těchto besed se již zúčastnili čeští reprezentanti Adam Delong, Filip Langer nebo Tom Ondrušek.

Naši hráči „A“ týmu mužů a trenéři si pro naši mládež připravili Rytířské výzvy. Jedná se o různé, nejen florbalové dovednosti, kde mladí hráči můžou změřit síly se svými vzory.

Chceme také motivovat všechny k pohybové činnosti, a proto jsme připravili také tyto projekty:

Cílem je dojít co nejrychleji na Mt. Everest. Do kilometrů se počítá každá aktivita člena oddílu, kterou ujde nebo ujede v určité disciplíně v období pandemie. Tento projekt jsme navíc napojili na akci FLORBAL PRO ŽIVOT, kde podpoříme finanční částkou našeho bývalého člena Vojtu, který se potýká se zdravotními problémy.

Veřejná videa, kde každý najde zásobník cviků. Videa poradí, jak rozvíjet naše nejmladší hráče. Videa jsou určitě vhodná jak pro trenéry, hráče ale i rodiče.

Jde nám o to, aby nejenom naši hráči byli v dobré kondici, ale aby svou kondici rozvíjel každý dospělí člověk. Věříme, že díky lepší kondici, dokáže každý z nás lépe zvládnout tuto složitou dobu.

  • Rytířskou tipovačku

Jedná se tipování výsledů mužské Superligy. Na našem facebooku si všichni mohou vyzkoušet svůj přehled ve florbale a zároveň si zahrát o ceny z našeho fanshopu.

Na závěr našeho rozhovoru se jen zeptáme, máš nějaký vzkaz pro fanoušky náchodského florbalu?

Chtěl bych Všem poděkovat za podporu, a to nejen fanouškům ale předvedším všem členům, že nám vyjadřují podporu a stojí při nás v této době. Jsme moc rádi a moc děkujeme. Věříme, že se budeme moci brzy potkat osobně při nějaké sportovní události. Všem bychom také chtěli popřát hodně zdraví a sil, které jsou v této době potřeba.

Děkujeme a ať se daří. 


autor: Nikola Remešová