Rytíře čekalo po úspěšném domácím vstupu do letošního ligového ročníku první utkání na palubovce soupeře, daleko však nejeli. Los jim totiž do druhého kola přisoudil nováčka z Hradce Králové. V laufu hrající domácí celek před sezónou posílil a s více než dvěma stovkami diváků v zádech chtěl z utkání vytěžit více než ze třech vzájemných duelů, které oba celky v přípravě odehrály a z nichž vyšli třikrát vítězně Náchodští.

Byla za námi polovina zápasu a na branku se stále čekalo. Obrany obou protivníků byly pozorné a pokud už se přeci jen našla skulinka, brankáři Bárta a Skalický byli na svých místech. Ve 32. minutě rozradostnil domácí publikum Vojtěch Nosek a když se krátce po zahájení druhé třetiny trefil Michael Souček, musel Náchod stahovat dvougólové manko. To ale Rytíři zvládli - ve 49. minutě je přiblížil na dostřel Filip Čáp a krátce na to srovnal přesilovkovou trefou na 2:2 další z bývalých hráčů Hradce Jonáš Mikšovský.

V základní hrací době se nerozhodlo a branku nepřineslo ani pětiminutové prodloužení. A tak si oba celky poprvé v letošní sezóně vyzkoušely samostatné nájezdy. V těch se florbalistům Náchoda dlouhodobě nedaří a tuto neslavnou statistiku potvrdili i v Hradci Králové, když proti domácímu gólmanovi ani jednou neuspěli. Naopak na straně Hradeckých se trefili Vít Heger s Michaelem Součkem a přisoudili tak bod navíc pro domácí celek.

Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér): "Chtěl bych pochválit celý tým, za to jak emočně zvládl celé utkání a neustoupil od nastavené hry přesto, že se skóre nevyvíjelo dobře. Výborná zkušenost, která nás posune náš nový tým zase dál. Soutěž je vyrovnaná a my už myslíme na příští víkend. Cíl máme nastavený a dnešní výkon nás k němu zase posunul. Jdeme dál.. Díky soupeři a všem divákům."

Komentář domácích Pokorný Tomáš (Trenér): "Dnes pro nás upřímně ztracený bod. Nicméně důležitá zkušenost do dalších zápasů, jak proti defenzivnímu týmu, který čeká na chybu hrát. Nicméně jsem rád, že jsme dovedli zápas do vítězného konce. Děkuji úžasným divákům a soupeři za utkání."

FBC HRADEC KRÁLOVÉ vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    3:2pn ( 0:0 , 1:0 , 1:2 )

Hráč utkání Hradce Králové: Vojtěch Nosek

Sestava Náchoda: Skalický (Hanuš) - Vláček, Čáp, Vysoký, Macháček, Kříž - Donaj, Středa, Mikšovský J., Pekárek, Mikšovský M. - Vlček, Jakubský, Svoboda.

Porážku je třeba hodit za hlavu, již tuto sobotu je tu další domácí souboj! Od 18:00 přivítají Rytíři v domácí hale dalšího nováčka - Sokol Rudnou. Doražte do Plechárny podpořit náchodské florbalisty! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!