Po superligových soupeřích Liberci a Tatranu Střešovice vyzvali náchodští florbalisté v závěrečném zápase základní skupiny CV vrcholové části Poháru Českého florbalu prvoligové Kladno. Náchodští se poprvé vydali na palubovku soupeře s cílem navázat na podařené vystoupení proti Střešovicím i na vítězství v přípravném turnaji v Kutné Hoře. V místní hale BIOS proti sobě nastoupily dva omlazené týmy, které oba své zápasy proti superligovým favoritům prohrály. Utkání tak bylo zároveň přímým soubojem o třetí místo v tabulce skupiny CV.

Kanonýři od začátku dělali náchodským hráčům obrovské problémy svým pohybem a rychlostí a již po 80 sekundách šli po zásluze do vedení, které v 11. minutě navýšili. Náchodským trvalo více než polovinu úvodní části, než se na vysoké tempo domácího mančaftu s ambicemi na postup do superligy adaptovali, poté si však i oni začali vytvářet střelecké příležitosti. Jednu z nich využil díky důrazu v předbrankovém prostoru Lukáš Prause, který si tím připsal první zásah v soutěžním zápase v dresu mužského Áčka.

Druhá část byla opakem té první. První polovinu zvládli Rytíři precizně a Kladenští si s obranným blokem hostujícího týmu nevěděli rady. Poté však našli recept, začli si vytvářet jednu příležitost za druhou a odskočili na propastný rozdíl 5:1. Ještě do konce třetiny se však Náchodští dokázali vrátit do hry dvěma slepenými góly - zásahem Marka Svobody při přesilové hře a přesnou trefou aktuálně nejlepšího střelce Rytířů Matěje Mikšovského.

Třetí část byla ze strany Náchoda asi nejkvalitnější, bohužel s nulovou efektivitou v zakončení. Rytíři dvakrát trefili tyč, měli i další šance - ty však zůstaly nevyužity. Naopak soupeř v poslední minutě dvěma góly do otevřené obrany rozhodl o svém vítězství 7:3. Kladenští tak ve skupině obsadili třetí příčku, hráči Náchoda skončili v superligové a prvoligové konkurenci poslední. Pohárová cesta však nekončí - do další fáze soutěže postupují všechna čtyři družstva.

Komentář domácích Přívara Dušan (Trenér): "Děkujeme soupeři za zápas. Klasický zápas ve všední den, který nebyl moc koukatelný, doufáme, že bude v neděli lepší."

Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér): "Začátek z naší strany byl stejně špatný jako s Libercem. 10min jsme jen koukali a soupeř s námi dělal, co se mu zachce. Následně jsme se zlepšili a v dalším průběhu se soupeři vyrovnali. O výsledku rozhodly prohrané souboje 1 na 1 a naše slabá produktivita. Díky soupeři za cennou lekci a přeji hodně štěstí do sezony."

KANONÝŘI KLADNO vs. FLORBAL NÁCHOD    7:3 ( 2:1 , 3:2 , 2:0 )

Hráč utkání Tatranu: Vojtěch Novák

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Svoboda, Vlček, Vysoký, Pekárek, Kříž - Donaj, Železo, Prause, Špaček, Mikšovský M. - Jirásek, Rázl, Jakubský, Grulich.

Nyní Rytíři vyhlíží začátek ligové sezóny. Tu zahájí v sobotu 10. září domácím duelem s Orkou Čelákovice. Utkání bude rozehráno ve 20:00. Doražte do Plechárny podpořit náchodské florbalisty! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!