Po počátečním oťukávání se jako první prosadili hosté po gólů Majera (asistence Vysoký). Poté iniciativu přebral brněnský tým využívající především špatnou rozehrávku Náchoda a otočil třemi brankami stav utkání. Odpověď a snížení našel po krásném úniku Hanuš (asistence Donaj). Nicméně poslední slovo v první třetině měl soupeř, kdy gólem do šatny využil nepozornost Náchodských.

Ve druhé třetině Brno vlivem nedůrazu a pomalého přistupování Náchodských bezpečně třemi brankami zvyšovalo náskok, zatímco na náchodské straně se prosadil pouze Majer (asistence Vysoký). Ve třetí třetině se podařilo Primátorům snížit zásluhou Langpaula. Závěrečný pokus o tlak kýžené ovoce nepřinesl, a tak po brance Hattricku při power-play Náchoda svítilo na světelné tabuli skóre 8:4 ve prospěch týmu z Brna.