Florbal Primátor Náchod - SOKOLI Pardubice 3:1

branky: 41. Jan Majer, 42. Lukáš Prause, 58. Jan Majer - 49. Lukáš Drahný; rozhodčí: Radek Hrdlička - Filip Ryant; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 47; zásahy brankářů: David Fröde 22, Vojtěch Fof 0 - Vojtěch Ujec 16; po třetinách: 0:0, 0:0, 3:1.

První třetina přinesla opatrný florbal. Domácí již tradičně zaspali začátek zápasu. To soupeř nedokázal využít a obraz hry se postupně vyrovnal. Bezbrankový stav se neměnil ani po brance Majera, která rozhodčími kvůli zásahu vysoké hole nebyla uznána.

Prostřední část opět góly nepřinesla. Pardubice byly více na míčku, ale díky aktivní obraně Náchodských se do brankových situací nedostávaly. Domácí v druhé periodě hrozili více z protiútoků. Ty nebyly řešeny kvalitně, a tak se do třetí třetiny šlo na florbal netradičně za bezbrankového stavu.

V posledním dějství se na poměry zápasu roztrhl s brankami pytel. Hned v první minutě se ze středu prosadil Majer a necelou minutu na to se svou „pumelicí“ z dálky prosadil Prause. Náchod byl v laufu, leč další šance nevyužil. Vítr z plachet domácím vzalo zbytečné vyloučení. Pardubice si v přesilové hře vytvořily velký tlak, který po konci náchodského oslabení vyústil v kontaktní branku. Hostující celek pokračoval v tlaku a začal si vypracovávat nebezpečné šance. Ty se štěstím domácí obrana spolu s dobře chytajícím Frödem ustála včetně dalšího oslabení a nařízeného nájezdu vychytaného Fofem. Klidnější konec pro fanoušky Náchoda zařídil dvě minuty před koncem velmi důležitou brankou Majer. Dvoubrankový náskok domácí si pohlídali a brali první body do tabulky.