Florbal Primátor Náchod - TRAPOL Tatran Střešovice 2:8.

branky: 6. Filip Knettig, 19. Vojtěch Majer - 5. Adam Bureš, 15. Adam Karel, 18. Ondřej Panuška, 22. David Kriegler, 38. Ondřej Panuška, 44. Jakub Klápa, 44. Ondřej Vázler, 45. Jakub Klápa; rozhodčí: Tomáš Miksánek - Václav Váňa; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 15; zásahy brankářů: David Fröde 28 - Filip Juzl 18; po třetinách: 1:2, 1:2, 0:4.

Hned první zápas se hrálo přímo o vítězství v koši, neboť na minulém turnaji oba týmy oba své zápasy vyhrály. Do zápasu lépe vstoupil soupeř, který vysunutým napadáním dělal náchodským obráncům velké problémy. Na první branku Tatranu dokázal odpovědět z volného úderu Knettig. Vedení si zásluhou branky v poslední minutě třetiny vzal zpět soupeř. Druhá třetina poskytla divákům podobný průběh. Náchodu vázla kombinace a soupeř navýšil po chybě v rozehrávce skóre. I přes snížení v podobě krásné souhry bratří Majerů dokázal za pomoci využité přesilovky Tatran navýšit náskok o dvě branky. Třetí třetina nabídla vyrovnanější průběh a dost slibných šancí na straně Náchodských. Bohužel po navýšení skóre v půlce třetiny a špatně zahrané power-play ze strany Náchoda svítilo po konci zápasu nelichotivé skóre 2:8

Předvýběr.CZ Florbal MB Black - Florbal Primátor Náchod 3:2pn

branky: 9. Patrik Šebek, 28. Martin Hlušička, N Patrik Šebek - 10. Jakub Langpaul, 12. Martin Hanuš; rozhodčí: Nguyen Duc Trung - Václav Váňa; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 29; zásahy brankářů: Matěj Veselý 16 - David Fröde 16, Lukáš Kašpar 3; po třetinách: 1:2, 1:0, 0:0

Do druhého zápasu šla Mladá Boleslav s tím, že musí vyhrát pro udržení prvního koše. V první třetině i přes nepříliš velkou územní převahu měli daleko více šancí mladíci z východu Čech. První branku však po nedůrazu v brankovišti vsítila Boleslav. Do konce třetiny dokázal Náchod dvěma zásahy překlopit zápas na svou stranu. Nejprve využil početní výhodu v rámci odloženého vyloučení Langpaul a následně skóre překlopil Hanuš po vystižené rozehrávce Boleslavi. Do druhé třetiny na Náchod Boleslav vlétla. Obrana Nachoda ve spolupráci s Kašparem dlouho odolávala, avšak nepokrytý volný úder znamenal srovnání stavu zápasu. Třetí třetina byla čistě v režii Východočechů, bohužel bez gólového přispění, a tak se šlo do nájezdů. V těch byla úspěšnější Mladá Boleslav, čímž získala kýžené vítězství pro udržení prvního koše.

Náchodští dorostenci se i přes dvě prohry umístili za Tatranem Střešovice na druhém místě v prvním koši a v rámci dalších dvou turnajů prvního koše zamíří na domácí palubovku výše uvedeného soupeře.

Komentář trenéra Jana Čečetky k turnaji: "Celý turnaj nás brzdila pasivní hra při držení míčku a naivní řešení některých obranných soubojů. I přes to turnaj ukázal mnoho pozitivních věcí, na kterých se dá dále stavět. Děkuji všem hráčům za turnaj."

Komentář hráče Náchoda Jana Majera k turnaji: "V prvním zápase proti Tatranu jsme nebyli vůbec koncentrováni a neplnili jsme základní prvky, které nás stály 3 body. V druhém zápase proti Mladé Boleslavi jsme nebyli vůbec produktivní a dostali jsme dva góly kvůli našim chybám. Nájezdy už byla loterie ve které jsme nebyli úspěšní."